Reklama
Reklama

Tu w czasie majówki będzie ciepło i słonecznie. Pogoda i widoki gwarantowane

Majówka już dosłownie za chwilę. Jest to więc ostatni moment, aby zaplanować wypoczynek w tym czasie. Chcąc spędzić wolne dni w słonecznej i ciepłej aurze, zazwyczaj wybór pada na zagraniczne destynacje. Niektóre szczególnie uwielbiane są przez Polaków, jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy. Podpowiadamy więc ciepłe, a przy tym tanie miejsca do spędzenia długiego weekendu majowego.  

Przy dobrym rozplanowaniu urlopowych dni, można zyskać nawet 9 dni wolnego. To już odpowiednia liczba, aby wybrać się na słoneczne wczasy. Zwłaszcza że niektóre miejsca oferują ciepło i atrakcyjne ceny jednocześnie. Niektóre kierunki szczególnie warto wziąć pod uwagę, ponieważ wyjazd tam nie kosztuje fortuny.  

Turcja jest dobrym wyborem nie tylko na wakacje, ale i majówkę  

Ten kraj cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich turystów i nic w tym dziwnego. Turcja zachwyca i to pod wieloma względami. Jest idealna dla osób, które uwielbiają spędzać czas nad basenem bądź na plaży, a także dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek.  

W maju termometry wskazują tam około 25 st. C. Jest to więc idealna temperatura nie tylko na błogi odpoczynek, ale również i zwiedzanie. A w Turcji zdecydowanie jest co podziwiać. Na liście do zobaczenia z pewnością są takie popularne punkty jak Meczet Hagia Sophia (Aya Sofya) czy niezwykły region, którym jest Kapadocja.  

Oczywiście znajdzie się również czas i miejsce na rajski odpoczynek na plaży, których tutaj nie brakuje. Turcja to kraj z bogatą historią oraz kulturą, z którą można się spotkać już w długi weekend majowy. Kraj ten jest chętnie wybierany na urlop nie tylko przez bogatą ofertę turystyczną, ale również przez niezwykle atrakcyjne ceny. 

Przeczytaj także: Najlepszy czas na wycieczkę do Holandii. Możesz wziąć udział w słynnym festiwalu

Moc atrakcji czeka na turystów w Egipcie  

Jeśli nie Turcja, to może majówka w egzotycznym Egipcie? Ten afrykański kraj to doskonałe miejsce na przeżycie niezwykłych, a przede wszystkim niezapomnianych chwil. Niektórzy regularnie przyjeżdżają do tej destynacji, będąc zakochanym w egipskiej kulturze i widokach.  

Nadchodząca majówka może być idealnym momentem, aby odwiedzić Egipt po raz kolejny bądź dopiero po raz pierwszy. Zwłaszcza że kraj ten zachęca cenami. Chcąc spędzić swoje wolne dni, tam gdzie jest ciepło, a przy tym nie wydać fortuny — Egipt jest strzałem w dziesiątkę.  

Można tutaj wypocząć w hotelach all inclusive, a także zaznać egipskiej kultury i historii. Propozycji wycieczek jest co niemiara. Do dyspozycji turystów jest między innymi spędzenia dnia na pustyni lub udanie się pod niezwykłe piramidy. Opcji jest naprawdę sporo. A pogoda? O nią zdecydowanie nie trzeba się tutaj obawiać. Słoneczne dni oraz temperatura w powyżej 25 st. C są tu niemal gwarantowane.  

Zobacz również: Wybierasz się na wakacje do Paryża? W tym terminie ceny wystrzelą w kosmos

Gdzie jeszcze na majówkę?  

Ceny za majówkowe wyjazdy zdecydowanie nie należą do tych niskich. Nic więc w tym dziwnego, że poszukiwane są tanie i zarazem atrakcyjne oferty. Oprócz Egiptu i Turcji warto wziąć również pod rozwagę Grecję. Być może jest nieco droższa, ale warta odwiedzenia, a majówka wydaje się być na to doskonałym momentem.  

Temperatura, jaka panuje w maju na greckich wyspach, pozwala aktywnie spędzić tam czas. To nie tylko odpoczynek na plaży, ale również zwiedzanie zabytków, których w Grecji nie brakuje. To także możliwość spotkania się z grecką kulturą oraz zasmakowania lokalnych produktów. Oferty all incluvie także w tym kraju wypadają interesująco.  

Wiele osób również decyduje się na wyjazd do takich krajów jak Bułgaria czy Hiszpania. Możliwy jest tam wyjazd w atrakcyjnych cenach. Ciepła pogoda jest gwarantem i pozwala na wypoczynek, zarówno ten aktywny, jak i błogi. Warto rozglądać się za ofertami, bo pomimo tego, że do majówki zostało już niewiele czasu, dalej można dorwać ciekawe oferty. 

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje | weekend majowy