Reklama
Reklama

To tu kręcono "Akademię Pana Kleksa". Zamek jest otwarty dla turystów

Nowa ekranizacja "Akademii pana Kleksa" już wkrótce zawita do kin. Produkcja była kręcona między innymi w malowniczym zamku usytuowanym w Wielkopolsce. Gdzie konkretnie znajduje się ta budowla i co odwiedzający ją turyści mogą zastać na miejscu? Odpowiadamy.

Historyczny zamek w Gołuchowie. Co można tam zobaczyć?

Zamek w Gołuchowie został wybudowany w latach 1550-1560. Wzniesiono go dla Rafała Leszczyńskiego herbu Wieniawa. W późniejszym czasie wielokrotnie zmieniali się właściciele zamku. W latach 1875-1885 budowla została gruntownie wyremontowana przez Izabellę z Czartoryskich Działyńską. W odrestaurowywanie zamku zaangażowani byli między innymi Eugene Viollet-le-Duc, Józef Kajetan Janowski czy Zygmunt Gorgolewski. 

Na terenie zamku w Gołuchowie kręcono nową ekranizację "Akademii pana Kleksa". Malowniczą budowlę można było oglądać w zwiastunie filmu. Co ciekawe, w przyzamkowym parku nagrywano również sceny do poprzedniej ekranizacji z 1983 roku.

Zamek jest otwarty dla zwiedzających niemal przez cały rok. Turyści mogą oglądać zbiory renesansowych obrazów, bogate komnaty, rozmaite wyroby rzemiosła artystycznego czy antyczne wazy. Warto także rozważyć spacer w usytuowanym obok zamku parku, którego powierzchnia wynosi 158,05 ha. W rzeczonym parku znajduje się oficyna oraz kaplica.

"Akademia pana Kleksa" – nowa ekranizacja kultowej książki

Nowa ekranizacja "Akademii pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja stworzonej przez Jana Brzechwę bajki o tym samym tytule. Fabuła przedstawia historię Ady Niezgódki, która trafia do Akademii i poznaje niezwykły świat bajek. Na dziewczynkę czeka mnóstwo przygód, w których będzie musiała wykorzystać swoją wyobraźnię i kreatywność. 

W Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot. W filmie wystąpili również Antonina Litwiniak jako Ada Niezgódka, Piotr Fronczewski jako Doktor Paj-Chi-Wo czy Sebastian Stankiewicz jako Mateusz. 

Zobacz też:

Dotrzesz tam łodzią pocztową lub jachtem. Tę wyspę na Bałtyku zamieszkuje tylko 100 osób

Planujesz wakacje nad Bałtykiem? W tym miesiącu będzie najwięcej opadów

To tu znajduje się największy zamek w Polsce. Nie chodzi o Kraków, ani o Warszawę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | weekend w Polsce