Reklama
Reklama

​To najtańsze parki wodne w Europie. Świetna zabawa i spora oszczędność

Parki wodne to świetna rozrywka dla całej rodziny, bez względu na wiek jej członków. W jednym miejscu możemy skorzystać z wielu atrakcji i spędzić aktywnie cały dzień. Jednak dla wielu osób taki wyjazd wiąże się z koniecznością poniesienia sporych wydatków. Sprawdź, gdzie znajdują się najtańsze parki wodne w Europie.

Strona payingtoomuch.com specjalizuje się w porównywaniu cen ubezpieczeń podróżnych, ale również szeroko pojętymi kwestiami turystycznymi. Ostatnio jej eksperci postanowili przeanalizować parki wodne w Europie pod kątem cen.

Grecja na najniższym stopniu podium

Trzecie miejsce w rankingu na najtańszy park wodny w Europie zajął Waterpark na Rodos. Jest zlokalizowany w jednym z najpopularniejszych greckich kurortów — Faliraki. Ceny są bardzo zbliżone do tych w bułgarskim Action. Za bilet całodniowy dla osoby dorosłej będziemy musieli zapłacić 27 euro (ok. 115 zł), z kolei bilet ulgowy kosztuje 18 euro, czyli ponad 76 zł. Przy takim cenniku rodzina 2+2 za całodniowy pobyt w Waterparku na Rodos będzie musiała zapłacić 90 euro, co w przeliczeniu daje kwotę ponad 383 zł.

Na drugim miejscu Bułgaria

W rankingu strony payingtoomuch.com na drugim miejscu znalazł się aquapark Action zlokalizowany w bułgarskim Słonecznym Brzegu. W jego przypadku możemy jednak mówić jedynie o cenach w przedsprzedaży, gdyż zostanie otwarty pod koniec maja. Za całodniowy bilet dla osoby dorosłej trzeba zapłacić 52 lew bułgarskich, czyli ponad 113 zł. W przypadku biletów ulgowych cena wynosi 30 lew (około 65 zł). Całodniowy wyjazd do aquaparku Action dla rodziny 2+2 będzie więc kosztował 164 lewy, czyli w okolicach 358 zł za same bilety.

Najtańszy park wodny w Europie jest w Niemczech

Na czele rankingu na najtańszy park wodny w Europie bezsprzecznie znalazł się niemiecki aquapark Nettebad w miejscowości Osnabrück. Bilet normalny na cały dzień pobytu kosztuje 18,1 euro, czyli ponad 77 zł, natomiast za całodniowy bilet ulgowy 15,1 euro (ok. 64 zł). W niemieckim parku wodnym rodzina 2+2 zapłaci jedynie 66,4 euro za całodniowy pobyt, czyli ponad 283 zł. Oczywiście jest to cena jedynie za bilety wstępu. Porównując te ceny to polskiego parku wodnego Suntago, gdzie pakiet Family 2+2 kosztuje 580 zł, jest to dużo niższa kwota.

Zobacz też:

Błękitne, żółte, a nawet purpurowe. Tajemnicze jeziorka w Sudetach

Polacy kupują je na potęgę i wieszają na lodówkach. Tak niszczą swój sprzęt

Talizmany, menu w knajpach, egzotyczne zdjęcia. Tak naciągają Polaków na wakacjach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca