Reklama
Reklama

Ten kraj szykuje się na szturm turystów. Wszystko przez Eurowizję

Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych wyjazdów wielu Polaków. To piękne państwo cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem po tegorocznej Eurowizji. W konkursie świetnie zaprezentował się Baby Lasagna, zajmując w efekcie drugie miejsce. Podbił serca oglądających i stał się żywą reklamą swojego kraju.

Chorwacja to państwo położone na pograniczu Europy Środkowej i Europy Południowej. Leży nad Morzem Adriatyckim, do którego ma dostęp od południowego zachodu. To częsty cel podróży wakacyjnych nie tylko turystów z Polski. Teraz zainteresowanie Chorwacją dodatkowo wzrosło, za sprawą świetnego występu Baby Lasagna na Eurowizji.

Zainteresowanie Chorwacją wzrasta. Eurowizja pomogła

Chorwacka agencja prasowa Hina podała, że po udanym występie Baby Lasagna na tegorocznej Eurowizji zainteresowanie turystów Chorwacją wyraźnie wzrosło. Marko Purišić zajął w konkursie drugie miejsce i podbił serca wielu oglądających.

Chorwacka Wspólnota Turystyczna promowała z kolei swój kraj jeszcze intensywniej niż zwykle. W centrum promocji znalazły się turystyczne miasta Istrii, w tym zwłaszcza Umag, z którego pochodzi muzyk. Zachwalano również inne elementy kraju — w tym kulturę czy możliwości aktywnego wypoczynku.

Czytaj też: Na tej popularnej wyspie turyści nie są mile widziani. Chcą im zakazać wstępu 

Więcej turystów w Chorwacji. Przyjeżdżają też Polacy

W efekcie wszystkich działań zainteresowanie Chorwacją znacznie wzrosło — między innymi w Niemczech, gdzie kraj stał się jednym z czterech najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych.

Nowy rekord mogą pobić również Polacy, którzy do Chorwacji wyjeżdżają wyjątkowo chętnie. W 2023 roku turystów z Polski było w Chorwacji ponad milion. Już teraz odnotowano zaś wyraźny wzrost zarówno przyjazdów gości z Polski, jak i liczby noclegów, w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. 

Zobacz też:

Australijskie miasteczko świnek morskich. GuineaVale podbija Internet i serca

Błękitne, żółte, a nawet purpurowe. Tajemnicze jeziorka w Sudetach

Polacy kupują je na potęgę i wieszają na lodówkach. Tak niszczą swój sprzęt

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | turystyka | urlop | wakacje | wczasy