Reklama
Reklama

Te atrakcje w Londynie zwiedzisz zupełnie za darmo

Jednym z najchętniej odwiedzanych europejskich miast z pewnością jest Londyn. Stolica Wielkiej Brytanii jest częstym celem weekendowych wyjazdów i nie tylko. Na ogół nie należy do tanich miast, jednak istnieją takie atrakcje, które można zwiedzić zupełnie za darmo. Podpowiadamy kilka z nich.

Londyn to fascynujące miejsce pełne historii, spotkania wielu kultur, a także niebywałych atrakcji. Stale pozostaje głównym celem turystów, którzy odwiedzają Wielką Brytanię. I choć uchodzi za drogie miasto, sporo miejsc można odwiedzić tam zupełnie za darmo. Jakie atrakcje warto uwzględnić w swojej wycieczce do Londynu i nie wydać przy tym dużo pieniędzy? 

W Londynie większość muzeów odwiedzisz za darmo 

Przede wszystkim to angielskie miasto kojarzy się z bogactwem muzeów, a wśród nich wiele oferuje bezpłatny wstęp. Ich tematyka jest tak rozległa, że z pewnością każdy znajdzie takie, które będzie odpowiadać zainteresowaniom i osobistym upodobaniom. 

Między innymi warto odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej, które oferuje ogrom wiedzy i wrażeń dotyczących przyrody, geologii bądź archeologii. Z tym miejscem kojarzony jest oczywiście słynny szkielet dinozaura. Pozostając w tematyce nauki, można zajrzeć również do Science Museum po solidną dawkę wiedzy o kosmosie, fizyce czy technice.  

Na miłośników malarstwa, mody i unikatowych rzeźb czeka darmowy wstęp do Muzeum Wiktorii i Alberta. Fanom szeroko pojętej historii z pewnością spodoba się British Museum. Warte odwiedzenia z pewnością są także takie muzea jak Imperialne Muzeum Wojny, Tate Modern czy Tate Britain. 

Zobacz również: W tych miesiącach zwiedzisz europejskie miasta najtaniej. Sprawdź, zanim zarezerwujesz urlop

Największe atrakcje Londynu zobaczysz za darmo

Nie samymi muzeami człowiek żyje, wobec tego warto przekonać się o tym, że do zobaczenia za darmo w Londynie jest o wiele więcej atrakcji. Z pewnością należy do nich spacer, podczas którego możliwe jest ujrzenie parlamentu brytyjskiego z najsłynniejszą wieżą zegarową na świecie, czyli Big Benem.  

Niezaprzeczalnie jedną z najsłynniejszych atrakcji Londynu jest zmiana warty w Buckingham Palace, którą można zobaczyć za darmo. Rezydencja brytyjskiego monarchy robi ogromne wrażenie, a zmiana pilnujących jej strażników jest ciekawym momentem, wartym ujrzenia na własne oczy.

Oprócz tego punktem obowiązkowym jest Westminster Abbey, do którego można wejść za darmo, udając się jednocześnie na nabożeństwo. Przespacerowanie się najsłynniejszym mostem zwodzonym również nie kosztuje nawet pensa. Co więcej, podnoszenie się i opuszczanie Tower Bridge jest wyjątkowo spektakularne i możliwe do zobaczenia.  

Stanie jednocześnie na dwóch półkulach ziemskich również jest darmowe. Wystarczy podczas pobytu w Londynie wybrać się do Greenwich Park, gdzie mieści się Obserwatorium Astronomiczne, stojące na południku zerowym, od którego liczy się długość geograficzną. Dodatkowo można tam odwiedzić Narodowe Muzeum Morskie, do którego wstęp również jest za darmo.  

Jak widać, miejsc w Londynie, w których można świetnie się bawić i nie płacić ani pensa jest całkiem sporo. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę inne atrakcje, takie jak słynny z Harry’ego Pottera Peron 9 i ¾, Kensington Gardens, czyli jeden z ośmiu parków królewskich czy Trafalgar Square będący jednym z najważniejszych placów w Londynie.  

Zobacz też:

Ta jaskinia z ukrytym jeziorem znajduje się w centrum miasta. Bilety już od 30 złotych

​Polacy kochają ten kraj. Tylko 3 godziny lotu i piękna pogoda przez cały rok

Ten szczyt w polskich Bieszczadach to najlepszy punkt widokowy. Zobaczysz stąd góry z pięciu krajów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | ciekawe miejsca | wakacje