Reklama
Reklama

​Tak zaoszczędzisz na miejscach w samolocie. Fotele obok siebie bez dodatkowych opłat

O dodatkowych opłatach związanych z lataniem tanimi liniami lotniczymi można napisać opasłą książkę. Jednak dwie najważniejsze kwestie, które w niektórych przypadkach mogą wielokrotnie zwiększyć cenę biletów, to opłata za bagaż oraz za możliwość wyboru miejsca. Poznaj trik na rezerwację miejsc obok siebie bez dodatkowych opłat.

Ryzykowny trik nr 1

Linie lotnicze coraz częściej umożliwiają swoim pasażerom przeprowadzanie odpraw on-line nawet 24 godziny przed wylotem. Takie rozwiązanie sprawi, że nie będziemy musieli czekać w kolejce do bramki na lotnisku, a także unikniemy problemów z ewentualnym overbookingiem. Jednak wielu podróżnych twierdzi, że przeprowadzenie tej procedury na 4 lub 6 godzin przez planowanym startem, umożliwi zyskanie darmowych miejsc obok siebie. Zasada działania takiego mechanizmu jest niejasna, a wręcz można ją podciągnąć pod lotniskową legendę. Dużo bardziej racjonalne wydają się obiekcje osób, które twierdzą, że takie zachowanie zwiększa potencjalne ryzyko overbookingu.

Sprawdź również: "Różowa aleja" w Krakowie bije rekordy popularności. Ludzi jest więcej, niż drzew

Trik nr 2 bazuje na... uprzejmości

Druga opcja znacząco różni się od tej pierwszej, jednak w kwestii skuteczności wydaje się na podobnym poziomie. W tym przypadku bazujemy na uprzejmości osób, które z nami podróżują. Jeśli podczas odprawy okaże się, że nasze miejsca są od siebie oddalone, możemy po prostu spróbować się zamienić. Gdy samolot wzniesie się w powietrze, a komunikat "zapnij pasy" przestanie się świecić, możemy wstać i udać się w inne miejsce, by zapytać pasażera, który siedzi koło naszej osoby towarzyszącej, czy nie chce się zapytać. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie narażamy się na overbooking, a w najgorszym przypadku całą podróż spędzimy osobno.


Zobacz też:

​Zaczyna się długi weekend. Na tych drogach na pewno staniesz w korku

Jesteś fanem Bridgertonów? To miasto przygotowało piknik inspirowany serialem

Na tej wyspie mieszka tylko jedna osoba. Leży w Grecji

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tanie bilety lotnicze | podróż samolotem