Tak wygląda najmłodsze polskie uzdrowisko. Zimą jest tam pusto i spokojnie
To miasto łączy w sobie historyczne dziedzictwo z cennymi walorami dla zdrowia i relaksu. Lidzbark Warmiński, bo to o nim mowa, dołącza do grona polskich uzdrowisk, otwierając nowe perspektywy wypoczynku na Warmii. Zima to dobry moment na odwiedzenie tego wyjątkowego miejsca, gdyż o tej porze roku jest tutaj spokojnie i kameralnie. Co jeszcze wiadomo na temat miasta określanego “małą Wenecją”?
Polska może poszczycić się wspaniałymi uzdrowiskami, które są celem licznych podróży przez cały rok. Kuracjusze w kurortach chętnie oddają się relaksowi, a także oferowanym zabiegom, aby zregenerować organizm i szybciej powrócić do zdrowia. Z pewnością dobrą wiadomością będzie więc fakt, że na mapie uzdrowiskowej Polski pojawia się kolejne miasto, a mianowicie Lidzbark Warmiński, zwany “perłą Warmii".
Lidzbark Warmiński to malownicze miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów ma sporo do zaoferowania, przez co chętnych do odwiedzenia go nie brakuje, a wręcz przeciwnie. Wszystko to za sprawą faktu, że miasto zlokalizowane w widłach rzek Łyny i Symsarny dąży do dołączenia do grona polskich uzdrowisk.
Miejscowość o tak bogatej historii i malowniczym położeniu jest idealnym celem podróży, a także możliwością poznania zakątka Polski, jakim jest Warmia i Mazury. Co ciekawe, Lidzbark Warmiński jest historyczną stolicą Warmii, zapisując się wielokrotnie na kartach historii tego regionu.
A jest on wyjątkowo malowniczy i charakteryzuje się morenowym ukształtowaniem terenu. Zjawiskowe krajobrazy połączone z ciekawą zabudową sprawiają, że Lidzbark Warmiński sprzyja odpoczynkowi. Zimą można się tutaj szczególnie zrelaksować, gdyż jest mniej tłocznie aniżeli w sezonie. Dzięki temu panuje kameralna i spokojna atmosfera, która koi nerwy i pozwala oderwać się od codziennego zgiełku.
Zobacz także: Zimą to ulubiony nadmorski kurort Polaków. Jod, piękna starówka i masa atrakcji
Historyczna stolica Warmii posiada jednak o wiele więcej zalet, które w ostatnim czasie zostały szczególnie docenione. Lidzbark Warmiński dąży bowiem do tego, aby zyskać miano najmłodszego uzdrowiska w Polsce. Wobec tego miasto jeszcze do niedawna kojarzące się tylko z historią przeżywa teraz prężny rozwój w kontekście turystyki uzdrowiskowej.
Zainteresowanych odpoczynkiem w tym malowniczym zakątku Warmii i Mazur nie brakuje, a z pewnością będzie ich jeszcze przybywać. Cały czas trwa rozbudowa infrastruktury uzdrowiskowej, która ma służyć przybyłym kuracjuszom. Ta w połączeniu ze sprzyjającym mikroklimatem tworzy świetne warunki do odpoczynku, z których warto skorzystać także zimą. Ponadto można tutaj posmakować wód leczniczych o podwyższonym stężeniu jonów chlorkowych, sodowych oraz jodowych.
Już teraz Lidzbark Warmiński oferuje Termy Warmińskie, w których można skorzystać z basenów zasilanych wodą geotermalną, a także bogatą ofertę SPA. Ponadto na przybyłych czekają nowoczesne tężnie solankowe, a także Pawilon Zdrowia z grotą solną. Można więc spędzić tutaj wspaniały czas, korzystając przy tym z rozwiniętej bazy noclegowej.
Może cię zainteresować: Bardziej kameralnie niż w Zakopanem czy Karpaczu. Do tego świetne stoki i najdłuższy w Polsce wyciąg krzesełkowy
Oferta uzdrowiskowa Lidzbarka Warmińskiego wciąż się rozrasta, ale już teraz warto się tutaj wybrać, aby doświadczyć wyjątkowego klimatu tego miejsca. Zwłaszcza że oprócz walorów uzdrowiskowych, miasto posiada bogatą historię oraz liczne atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić o każdej porze roku.
Oczywiście prym wiedzie Zamek Biskupów Warmińskich, który jest swego rodzaju symbolem Lidzbarka Warmińskiego. Budowla będąca gotycką perłą architektoniczną zachwyca swoim wyglądem, a także dziejami. Co ciekawe, jednym z lokatorów zamku był sam Mikołaj Kopernik. Obecnie znajduje się tutaj muzeum, którego odwiedziny są obowiązkowym punktem podczas wizyty w Lidzbarku.
Ponadto warto odwiedzić tutaj Oranżerię Krasickiego, a także wybrać się na nieśpieszny spacer, podczas którego można ujrzeć wiele innych zabytków. To także doskonały sposób, aby poczuć klimat tego miasta, które nazywane jest “polską Wenecją". A wszystko to przez mosty i malownicze kanały, które tworzą klimat niczym we włoskim mieście.
Zobacz też:
Masz dość zimy? Zaplanuj krótki wypad na słoneczną wyspę
Chcesz zorganizować kulig? Tu zrobisz to taniej i bardziej kameralnie niż w Zakopanem
Na narty tylko w góry? Na Mazurach też możesz szusować na prawdziwym stoku