Reklama
Reklama

Ta jaskinia z ukrytym jeziorem znajduje się w centrum miasta. Bilety już od 30 złotych

Jaskinia z ukrytym jeziorem mieści się pod jednym z węgierskich miasteczek i oferuje niezwykłą atrakcję turystyczną. Mało, gdzie można bowiem przeżyć niezwykły spływ łódką w takich okolicznościach. To magiczne miejsce przyciąga turystów jak magnes, a leży w samym centrum miasta Tapolca. Poznaj więcej informacji na temat tej jaskini, która cieszy się niebywałą popularnością, a została odkryta zupełnie przypadkowo.  

Węgry to kraj, który oferuje malownicze krajobrazy oraz wiele niezwykłych atrakcji mieszczących się również pod ziemią. Jedną z ciekawszych jest jaskinia leżąca w centrum miasta Tapolca. Oferuje niezwykłe przeżycia podczas podroży łódką. Co warto o niej wiedzieć?

Pływanie w jaskini łódką — niezwykła atrakcja na Węgrzech 

Topolca to urocze węgierskie miasteczko leżące około 10 km na północ od popularnego jeziora Balaton. Wiele osób uważa je za jeden z piękniejszych zakątków tego kraju. Między innymi miejscowość ta skrywa niezwykłe atrakcje, wśród których należy wymienić podziemną jaskinię, która przyciąga wielu turystów.  

Jaskinia Tavasbarlang mieści się 15-20 metrów pod powierzchnią miasta i została odkryta stosunkowo niedawno, bo w 1903 roku zupełnie przez przypadek podczas kopania studni. Po zbadaniu oraz zainstalowaniu odpowiednich udogodnień została udostępniona zwiedzającym, szybko podbijając ich serca. 

Jaskinia w Topolca to wyjątkowy system korytarzy. Całość to około 4 km długości, z czego 3 km znajdują się całkowicie pod wodą. W najgłębszym punkcie sięga czterech metrów głębokości. Przez cały rok temperatura tutejszej wody wynosi 19-20 st. C. 

Zobacz również: Ta wyspa to miejsce mocy. Jest ukryta na Szlaku Wielkich Jezior

Co warto wiedzieć o jaskini w Tapolca? 

Dla zainteresowanych turystów udostępniona jest w jaskini trasa, której długość wynosi około 350 m. Najlepsze w niej jest to, że większość korytarzy zalanych jest wodą, tworząc przez to malownicze kanały. Dzięki temu zwiedzanie odbywa się za pomocą łódek. Kosz biletu dla osoby dorosłej to około 40 zł. W ofercie przewidziany jest również bilet dla dziecka, a także bilet rodzinny. 

Już na wstępie warto wiedzieć, aby podczas przepływu jaskinią uważać na głowę, bo w wielu miejscach jest naprawdę nisko. Do łódki dołączone jest wiosło, za pomocą którego należy kierować łódką. Odpychanie rękami również okazują się chwilami pomocne.  

Przepłynięcie trasy trwa około 20-30 minut w zależności od tempa zwiedzenia. W sezonie, kiedy turystów nie brakuje, komfort zwiedzania jest zdecydowanie mniejszy w porównaniu do innych miesięcy. Wciąż jednak będąc w okolicy warto zajrzeć do miasteczka Topolca i zejść 15 m pod ziemię, aby odbyć ten niezwykły rejs po jeziorze w jaskini, która znajduje się w samym centrum węgierskiego miasteczka.  

Zobacz też:

Rajska wyspa dostępna dla nielicznych. Obowiązują tu surowe limity wstępu

W tych 5 krajach spędzisz wakacje taniej niż w Polsce. Widoki i pogoda gwarantowane

Morze ciepłe jak zupa. Takiej temperatury wody nie odnotowano jeszcze nigdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | turystyka | ciekawe miejsca | wakacje