Reklama
Reklama

Spóźnili się na rejs. Pokonali 6 krajów w 15 godzin, by dogonić statek

Spóźnienie się na statek wycieczkowy może stworzyć więcej problemów, niż ktokolwiek by przypuszczał. Przekonała się o tym grupa spóźnialskich pasażerów rejsu Norwegian Cruise Line, która została w porcie i próbuje dogonić swój wycieczkowiec. Udało im się już pokonać sześć krajów i to w piętnaście godzin. Nie jest to jednak koniec ich podróży.

To miały być wymarzone wakacje, spędzone na pokładzie luksusowego wycieczkowca. Z powodu spóźnienia ośmioro pasażerów norweskiego wycieczkowca, zamiast spokojnie odpoczywać na jego pokładzie, próbuje rozpaczliwie na niego powrócić.

Statek odpłynął, oni zostali. Próbują wrócić na pokład

Nic nie zapowiadało, że ta podróż będzie tak szczególna. Miała być relaksującym czasem, spędzonym na odpoczynku i zwiedzaniu zachwycających miejsc. Dnia 20 marca 2024 roku norweski wycieczkowiec linii Cruise Line wypłynął z Barcelony do Kapsztadu. Grupa turystów zwiedzała 27 marca położoną nad Zatoką Gwinejską stolicę Sao Tome.

Przegapiła jednak powrót na pokład o czasie, a wycieczkowiec wyruszył w dalszą drogę. Ośmiu turystów pozostało na afrykańskim archipelagu Wysp Świętego Tomasza i Księżyca. W grupie jest sześciu Amerykanów i dwoje Australijczyków. Norwegian Cruise Line przekazało paszporty spóźnionych pasażerów lokalnym agentom portowym. Muszą oni bowiem sami dołączyć do statku. 

Czytaj też: Marzysz, by spędzić tu urlop? Lepiej się pospiesz, nim rajskie wyspy znikną 

Sześć krajów w piętnaście godzin. Czy grupie uda się wrócić?

Zdeterminowani pasażerowie wyruszyli w drogę, by wrócić na swój statek. W ciągu 15 godzin przemierzyli 6 krajów, chcąc dogonić swój wycieczkowiec w Gambii. Statek nie mógł jednak zacumować z uwagi na odpływ i spędził dodatkowy dzień na morzu. Kolejny punkt, w którym porzuceni pasażerowie mogą powrócić na pokład, to Senegal. Nie wiadomo jednak, czy kapitan wycieczkowca im na to zezwoli.

Linia Norwegian Cruise Line obwinia pasażerów, iż nie stawili się na czas, mimo iż właściwa godzina powrotu podawana jest w codziennych komunikatach i powtarzana przed wyjściem do portu. Z kolei pasażerowie narzekają, że grupa składa się z kilku osób w podeszłym wieku. Jest wśród nich również osoba z niepełnosprawnością i kobieta w ciąży. Jeden z pasażerów choruje na serce i nie mógł wziąć leków, które zostały na pokładzie. Większość osób z grupy nie ma nawet kart kredytowych akceptowanych na Wyspach Świętego Tomasza i Księżyca, więc płacą za nich pozostali. 

Zobacz też:

Majówka z dala od miasta i turystów? To miejsce gwarantuje ciszę i spokój

Chorwacka plaża skażona azbestem. Lepiej nie wybieraj się tam na majówkę

Jesteś fanem Harry’ego Pottera? Teraz możesz zanocować w prawdziwym Hogwarcie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | urlop | wczasy