Reklama
Reklama

Słoneczne destynacje — najlepsze miejsca w Europie i na świecie

Pogoda w Polsce nie rozpieszcza, a dodatkowo trudno mówić o jej stabilności. Wybierając się na wakacje, warto więc wybrać miejsce, gdzie słońca jest pod dostatkiem, a warunki atmosferyczne są praktycznie stałe. Sprawdź słoneczne destynacje na wakacje nie tylko w Europie, ale również na świecie.

Bali, Indonezja

Indonezyjska wyspa to raj dla turystów poszukujących słońca. Piękne plaże z cudownym piaskiem położone nad turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego, Morza Jawajskiego i Morza Flores. Tropikalna sceneria zachęca do kąpieli słonecznych, ale również umożliwia aktywny wypoczynek dla fanów nurkowania czy surfingu. Średnia roczna temperatura na Bali oscyluje w okolicy 25 stopni Celsjusza.

Cancún, Meksyk

Karaiby i słońce to nierozerwalne połączenie. Meksyk jako swój wakacyjny cel podróży wybiera wielu turystów. Przyciąga ich tu piękny biały piasek i lazurowa woda. Dla odwiedzających Cancún plusem powinna być także pyszna meksykańska kuchnia oraz niezliczone zabytki, a całość dopełnia średnioroczna temperatura na poziomie 26 stopni Celsjusza. Idealne miejsce na słoneczne wakacje.

Ibiza, Hiszpania

Wraz z Majorką i Minorką Ibiza tworzy archipelag Balearów położony na hiszpańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Znana jest przede wszystkim z klubów i imprez do białego rana, jednak jest to również perfekcyjny cel podróży dla osób oczekujących słonecznych wakacji. Wspaniałe plaże z rajskimi zakątkami i kuchnia śródziemnomorska to idealnym przepis na udany urlop. Średnia temperatura w okresie od czerwca do września? Powyżej 27 stopni Celsjusza.

Kostaryka

Egzotyczny klimat w pełnej krasie znajdziemy właśnie na Kostaryce. Plaże na wybrzeżu Oceanu Pacyficznego i Morza Karaibskiego są cudowne. Dodatkowo bujna przyroda sprawi, że na czas wakacji przeniesiemy się zupełnie inną rzeczywistość — deszczowe lasy, wulkany i egzotyczna fauna zrobią wrażenie na każdym turyście. Średnia temperatura na Kostaryce nie spada poniżej 26 stopni Celsjusza.

Zanzibar, Tanzania

Położona na Oceanie Indyjskim wyspa to perła w koronie afrykańskiego wypoczynku. Białe piaski, turkusowa woda i rafy koralowe przyciągają turystów z całego świata. Jedną z głównych atrakcji Zanzibaru jest nurkowanie, podczas którego można z bliskiej odległości oglądać nie tylko rafę, ale także wiele gatunków egzotycznych ryb. Przebywając na wyspie, warto również odwiedzić nieznane u nas w kraju plantacje — gałki muszkatołowej, goździków czy cynamonu. Średnia temperatura na Zanzibarze nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza.

Zobacz też:

To tu Polacy chcą spędzać urlop. W zeszłym roku pobiliśmy rekord odwiedzin

Nowa atrakcja nad Bałtykiem. Turyści będą tłumnie odwiedzać to miejsce

Krokusy możesz podziwiać nie tylko w Dolinie Chochołowskiej. Tu nacieszysz oczy z dala od tłumów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje