Reklama
Reklama

Rekiny znów pojawiły się przy plażach w Egipcie. W tych kurortach lepiej uważać

Egipt jest chętnie wybieranym przez Polaków krajem, jeśli chodzi o egzotyczne wakacje. Rajski wypoczynek na plaży oraz wczasy w typie all inclusive są tam gwarantowane. W niektórych miejscach warto zachować jednak czujność, ponieważ w ostatnim czasie przy egipskich plażach zarejestrowano pojawienie się rekinów. 

W wodach Morza Czerwonego u egipskich wybrzeży jednego z popularnych kurortów turystycznych zauważono ostatnio dwa rekiny. Podjęto działania, aby przyjrzeć się dokładnie tej sytuacji. Nie ma jednak wątpliwości, że warto zachować czujność podczas nurkowania, a także kąpieli przy brzegu. Gdzie dokładnie były widziane te morskie stworzenia?

Dwa rekiny u wybrzeży Hurghandy

Na egipskich wodach u wybrzeży popularnego kurortu Hurghada, nurek oraz jeden z pracowników zauważył dwa rekiny. Jednym z nich miał być niebezpieczny i agresywny ostronos. Drugi zaś widziany był na wysokości jednej z wysp, Abu Minqar. 

W związku z zaistniałą sytuacją Instytut Nauk o Morzu i Rybołówstwie w Hurghadzie wysłał specjalny zespół badaczy. Z udostępnionych informacji wynika, że nie wykryto obecności rekina, więc tym samym nie ma powodów do paniki.  

Dodatkowo podkreślono, że aktywności, takie jak nurkowanie czy snurkowanie w okolicach raf kolorowych, odbywają się z zachowaniem wszelkiej ostrożności i zasad bezpieczeństwa. 

Może cię zainteresować: Różowy piasek i turkusowa woda. Europejska plaża ładniejsza niż Malediwy

Warto zachować czujność 

Od ubiegłego roku w egipskim Hurghadzie wszystkie hotelowe kąpieliska zaopatrzone są w specjalne boje, których zadaniem jest oznaczanie miejsc, gdzie stan wody przekracza 2 metry głębokości. Na publicznych plażach postawione są natomiast wieże dla ratowników. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo wypoczywających tam osób.  

Co więcej, personel nadmorskich hoteli edukuje w kwestii bezpieczeństwa, a także prosi gości o zgłaszanie wszelkich sytuacji związanych z pojawieniem się dużych ryb w wodach przybrzeżnych. W zakresie obowiązków pracowników jest również zwracanie uwagi na dokarmianie ryb, a także wrzucanie wszelkich nieczystości do wody.  

Zaleca się również zażywanie kąpieli w wodzie w grupach, a nie indywidualnie. Wszystko to po to, aby maksymalnie zapewnić bezpieczeństwo podczas wypoczynku. Nie ma powodu do paniki, ale warto zwiększyć czujność, zarówno wypoczywając na egipskich plażach, jak i podczas wypraw nurkowych.

Rekiny żyją w wodach Morza Czerwonego, a więc szansa na pojawienie się ich w przybrzeżnych wodach wielu popularnych kurortów turystycznych w Egipcie istnieje. W tym morzu ich sezon godowy oraz wylęgu jaj trwa od kwietnia do lipca. 

Zobacz też:

Majówka z dala od miasta i turystów? To miejsce gwarantuje ciszę i spokój

Chorwacka plaża skażona azbestem. Lepiej nie wybieraj się tam na majówkę

Jesteś fanem Harry’ego Pottera? Teraz możesz zanocować w prawdziwym Hogwarcie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje