Reklama
Reklama

Pociąg z Małopolski pojedzie do Chorwacji? Rosną szanse na szybkie połączenie

Wielu Polaków czeka na bezpośredni pociąg do Chorwacji. Początkowo połączenie miało być realizowane przez czeski przewoźnik, jednak pomysł nie został zrealizowany. Później krakowscy radni chcieli, aby trasa została włączona do PKP Intercity. Przebieg sprawy ucieszy miłośników tego pięknego kraju nad Adriatykiem.

Bezpośrednie połączenie do Chorwacji uruchomił czeski przewoźnik RegioJet. Czesi od 2020 roku mogą podróżować do adriatyckiego kraju z Pragi. Pociąg miał kursować także z Polski, ale nie doszło to do skutku. Istnieje jednak szansa na inny przejazd bez przesiadek.

Realna szansa na bezpośredni pociąg z Polski do Chorwacji

Na początku marca krakowscy radni zainteresowali się tematem bezpośredniego pociągu z Polski do Chorwacji. Wystąpili z projektem uruchomienia takiego połączenia z Krakowa

Pod uwagę wzięto popularność tego wakacyjnego kierunku, jak również sytuację osób nieposiadających własnego środka transportu. Chodziło głównie o osoby starsze i te podróżujące z małymi dziećmi:

20 marca projekt krakowskich radnych został poparty i tym samym skierowany do ministra infrastruktury i do PKP Intercity. Na sali był także obecny Konsul Honorowy Republiki Chorwacji - Paweł Włodarczyk, co jeszcze bardziej zwiększa szansę na bezpośrednie połączenie między tymi dwoma krajami. 

Korzyści bezpośredniego połączenia z Polski do Chorwacji

Konsultant Republiki Chorwacji w Krakowie dostaje liczne zapytania dotyczące uruchomienia bezpośredniego pociągu z Małopolski do Chorwacji. Jako powód najczęściej podaje się zainteresowanie takimi podróżami.

Bezpośrednie połączenie z Polski do Chorwacji to szansa na lepszy komfort podróży dla wszystkich, a szczególnie dla osób niemających własnego środka transportu. Krakowscy radni zwracają również uwagę na większe możliwości dla przedsiębiorców z Małopolski

Podsumowując, bezpośrednie połączenie z Polski do Chorwacji jest atrakcyjną ofertą, zarówno turystyczną, jak i biznesową. W związku z dużym zaangażowaniem wielu osób istnieje realna szansa na jego uruchomienie. 

Zobacz też:

"Mała Holandia" w północnej Polsce. Wiosną są tam tłumy turystów

W latach 80 był ulubionym kierunkiem polskich turystów. Dziś też przyciąga klimatem i cenami

​Nie musisz jechać do Prowansji. Lawendowy piknik odbywa się o wiele bliżej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca