Reklama
Reklama

Odwiedź Złoty Trójkąt nad Como i przeżyj włoskie wakacje. Tego urlopu nie zapomnisz

Wakacje we Włoszech cieszą się ogromną popularnością. Kraj ten znany jest z malowniczych krajobrazów, doskonałej kuchni i dużej ilości słońca. Jednym z najpiękniejszych miejsc we Włoszech jest Lago di Como, gdzie można rozkoszować się pięknem przyrody, spokojem małych miasteczek i łagodnym klimatem. Zwłaszcza Złoty Trójkąt, złożony z trzech ulokowanych nad jeziorem miast, jest warty zobaczenia. To mogą być wakacje życia.

Lago di Como to jezioro w północnych Włoszech, w Alpach, będące trzecim co do wielkości jeziorem tego kraju i najgłębszym jeziorem alpejskim. Jednocześnie jest jednym z najgłębszych jezior w Europie. Jego kształt na mapie przypomina odwróconą literę Y. Najważniejsze kurorty nad tym jeziorem to: Varenna, Bellagio i Menaggio. Tworzą one tak zwany Złoty Trójkąt, który zdecydowanie warto odwiedzić.

Lago di Como — miejsce popularne od wieków

Lago di Como to cel wielu turystów, z uwagi na łagodny klimat i malownicze krajobrazy. Miejsce cieszy się zresztą popularnością już od wieków — jeszcze w czasach rzymskich nad jeziorem mieli swoje rezydencje liczni patrycjusze. Uroki tego miejsca sławili zaś w swoich pismach takie znakomitości, jak Pliniusz Starszy i Pliniusz Młodszy. Obecnie również nad Como znajdują się ekskluzywne wille takich gwiazd, jak na przykład Brad Pitt czy George Clooney.

Najczęściej nad jezioro turyści przybywają w okresie od czerwca do września. Jest to najlepszy czas na uprawianie windsurfingu i kitesurfingu. Można również spacerować nad jego brzegiem czy skorzystać z dostępnych tras rowerowych. Po Lago di Como kursują również codziennie promy, dzięki czemu do kolejnych miejscowości nie trzeba docierać drogą lądową. Najważniejsze kurorty to zaś Varenna, Bellagio i Menaggio, a każda z tych miejscowości jest warta zobaczenia.

Czytaj też: Samos – miejsce narodzin Hery i Pitagorasa. Te atrakcje na wyspie musisz zobaczyć 

Jezioro Como i Złoty Trójkąt — te miejsca warto odwiedzić

Varenna, Bellagio i Menaggio to miejscowości położone nad jeziorem Como. Z uwagi na ich ułożenie, odległość, a także fakt, iż można między nimi poruszać się promami, nazywane są "Złotym Trójkątem". Za najpiękniejsze z tych miejsc uznawane jest Bellagio, jednak wszystkie trzy są niezwykle urokliwe.

W Varennie można odwiedzić między innymi ruiny średniowiecznego Zamku Vezio i wejść do sklepików z lokalnymi produktami, by nabyć pamiątki. Warto też wybrać się do położonych nad brzegiem jeziora willi, których ogrody udostępnione są dla zwiedzających. Menaggio wyróżnia się kilkukilometrową promenadą, biegnącą wzdłuż jeziora i porośniętą śródziemnomorską roślinnością. Bellagio nazywane jest zaś "perłą jeziora Como". Miasto jest pełne eleganckich butików, modnych restauracji czy szykownych hoteli. 

Zobacz też:

To jedna z najniezwyklejszych wysp na świecie. Cały czas zmienia swój kształt

Protesty w turystycznym raju. Planujesz wakacje na tej wyspie?

​Planujesz wakacje we Włoszech? Tego nigdy nie rób podczas urlopu w tym kraju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | jeziora | turystyka | urlop | wakacje | wczasy