Reklama
Reklama

Od teraz na twoim selfie z wakacji nie będzie tłumu ludzi. Wystarczy zastosować ten sposób

Nie od dziś wiadomo, że atrakcje turystyczne potrafią przyciągnąć niezliczoną ilość odwiedzających. Szczególnie te najbardziej popularne. W takich sytuacjach zwiedzanie nie tylko jest niekomfortowe, ale również z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że nie obejrzymy wszystkiego. Sprawdź, jak uniknąć tłoku w popularnych miejscach turystycznych.

Najczęściej odwiedzane atrakcje turystyczne na świecie rocznie odwiedzają dziesiątki milionów turystów. Jednak można je zwiedzić praktycznie w samotności, wystarczy wiedzieć jak.

Kluczowy jest czas rozpoczęcia zwiedzania

Jeśli podczas wyjazdu, zarówno krajowego, jak i zagranicznego, chcemy zwiedzić swobodnie główne atrakcje, warto wiedzieć, o której godzinie się tam udać. Przede wszystkim zaplanujmy podróż, jeszcze przed jej rozpoczęciem. Najpopularniejsze miejsca ulokujmy na początku każdego dnia, a przede wszystkim sprawdźmy ich godziny otwarcia i udajmy się na miejsce 15-20 minut przed wyznaczonym czasem.

Większość turystów udaje się do największych atrakcji w godzinach okołopołudniowych lub wczesnopopołudniowych. Przykładem może być tokijska świątynia Meiji Jingu, która otwarta się w wakacje o godzinie 5 rano. Jednak wiele miejsc i atrakcji otwiera się później, w okolicach godziny 9. Warto wziąć to pod uwagę i zaplanować wycieczkę w taki sposób, by już przed ich otwarciem zwiedzić większą część parku.

Tych terminów najlepiej unikać

Większość osób zwiedza popularne miejsca turystyczne podczas wakacji, długich weekendów czy też wyjazdów świątecznych. Jednak w takim okresie tłumy są największe. Kiedy w takim razie udać się na zwiedzanie? Jeśli mamy taką możliwość, wybierzmy środek tygodnia, w takie dni turystów jest stosunkowo mniej, więc będziemy mogli poczuć się swobodniej.

Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest koszt wyjazdu. Loty i noclegi są zauważalnie tańsze właśnie od poniedziałku do piątku. Taka sama zasada dotyczy majowych weekendów, wyjazdów bożonarodzeniowych oraz sylwestrowych. Szczególnie jeśli decydujemy się na podróż do jednego z najpopularniejszych miejsc turystycznych.

Wypoczynek? Tylko w tych miejscach

Gdy decydujemy się na wakacyjny wyjazd niezwiązany ze zwiedzaniem, a chcemy jedynie odpocząć na plaży czy przy hotelowym basenie, również możemy skorzystać z kilku trików, które pozwolą uniknąć tłumów. Jeśli chcemy odwiedzić jeden z najpopularniejszych kurortów, np. Malediwy, wybierajmy okres przed wysokim sezonem lub tuż po nim. Nie tylko unikniemy tłumów, ale także zapłacimy niższą cenę.

Jeśli nasz urlop przypada w samym środku wakacji i nie możemy wyjechać w czerwcu lub we wrześniu choćby ze względu na dzieci, lub pracę, w takim przypadku unikajmy najpopularniejszych kurortów. Warto poszukać alternatywnych miejsc, które również gwarantują piękne plaże, ciepłą wodę i pyszne jedzenie. A takich, nawet w Europie, nie brakuje.

Zobacz też:

To tu leży najpiękniejsza plaża 2024 r. Wcale nie we Włoszech czy w Hiszpanii

Co robić w ostatni weekend ferii w Krakowie? Tych atrakcji nie możesz przegapić

To nie Karaiby, to wyspa w Europie. Zachwyca, a mało kto o niej słyszał

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | turystyka