Reklama
Reklama

Nowy park rozrywki w Polsce już otwarty. Tym razem poszalejemy na Pomorzu

Pewna rezolutna pszczółka doczekała się kolejnego parku rozrywki w Polsce. Położony w Gdańsku Osowej „Majaland” to trzecie takie miejsce w naszym kraju, inspirowane słynną bajką o „Pszczółce Mai”. Lunapark oferuje gościom mnóstwo atrakcji, w tym rollercoastery i karuzele. Jest kolejną atrakcją na Pomorzu, którą warto zobaczyć.

Atrakcje turystyczne w Polsce są naprawdę liczne. W zasadzie w każdym regionie są miejsca, które warto odwiedzić i w których można spędzić ciekawie czas. Polska mapa parków rozrywki wzbogaciła się ostatnio o ulokowany na Pomorzu "Majaland".

To trzecie takie miejsce w Polsce, tym razem wzniesione w Gdańsku. Warto tam przyjechać zwłaszcza z dziećmi, ale i dorośli będą mieli mnóstwo okazji do śmiechu oraz dobrej zabawy. Wyjaśniamy, jakie atrakcje czekają na zainteresowanych.

Nowy park rozrywki w Polsce. Idealny dla fanów Mai i Gucia

Trzeci "Majaland" w Polsce został oficjalnie otwarty w Gdańsku Osowej. W dniach 1-28 czerwca 2024 roku atrakcja była otwarta na okres próbny, z wyłączeniem pewnych stref. Teraz jednak goście mogą się już w pełni cieszyć atrakcjami nowego miejsca. Sieć parków rozrywki "Majaland" inspirowana jest popularną, japońsko-austriacko-zachodnioniemiecką kreskówką "Pszczółka Maja", opartą z kolei na książce "Pszczółka Maja i jej przygody" Waldemara Bonselsa.

Park "Majaland" do tej pory dostępny był w Warszawie i Kownatach. Teraz mogą go odwiedzić również mieszkańcy Gdańska i okolic, a także turyści wyjeżdżający nad morze na urlop. Gdański "Majaland" zdecydowanie wyróżnia się jednak na tle poprzedników. Na miejscu dostępne są bowiem nie tylko atrakcje związane z tym serialem animowanym, ale i z innymi, popularnymi bajkami, jak "Psi Patrol" czy "SpongeBob Kanciastoporty". 

Czytaj też: To najpiękniejsza plaża na Wyspach Kanaryjskich. Zachwyca kolorem piasku 

Park rozrywki "Majaland" w Gdańsku Osowej. Miejsce dla całej rodziny

Położenie nowego parku rozrywki "Majaland" jest niezwykle atrakcyjne. Znajdziemy go niespełna 10 km od plaży w Jelitkowie. Park jest otwarty dla turystów codziennie, od godziny 10:00 do godziny 18:00. Strefa zewnętrzna dostępna jest zaś w zależności od pogody.

Ceny biletów są przy tym atrakcyjne - organizatorzy pomyśleli bowiem o wszystkim. Na specjalne traktowanie mogą liczyć kobiety w ciąży, seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami, a dzieci poniżej określonego wzrostu mogą wejść do parku zupełnie za darmo. 

Zobacz też:

Na tej plaży nie zajmiesz sobie miejsca o szóstej rano. Kary przekraczają 1000 złotych

To jedna z najniezwyklejszych wysp na świecie. Cały czas zmienia swój kształt

Protesty w turystycznym raju. Planujesz wakacje na tej wyspie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | wakacje