Reklama
Reklama

Nietypowy problem na jednej z Wysp Kanaryjskich. Goście kurortu skarżą się na popsute wakacje

Lanzarote to urokliwa wyspa, chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Goście luksusowego hotelu narzekają jednak na miejscowe ptaki, które utrudniają im spokojny wypoczynek. Problem może być dużo poważniejszy, niż się pozornie wydaje. O co dokładnie chodzi?

Lanzarote to należąca do Hiszpanii wyspa, zlokalizowana na Oceanie Atlantyckim. Jest częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich i popularnym punktem turystycznym, odwiedzanym przez wczasowiczów z różnych krajów. Goście pewnego luksusowego hotelu skarżą się jednak na nietypowy problem, który utrudnia im spokojny wypoczynek.

Mewy przejęły luksusowy basen. Turyści są bezradni

Goście luksusowego hotelu na Lanzarote — Barcelo Playa Blanca — skarżą się na uciążliwe mewy. To największy hotel na tej kanaryjskiej wyspie, który może się pochwalić czterema gwiazdkami. Oferuje 720 pokoi i ulokowany jest zaledwie 100 metrów od morza. Zarówno lokalizacja, jak i liczne udogodnienia sprawiają, że do hotelu przybywa wielu turystów.

Spragnieni relaksu podróżnicy nie mogą jednak w spokoju odpocząć, z uwagi na mewy, które terroryzują hotel. Stada mew najbardziej lubią główny basen hotelu, przez co utrudniają, a wręcz uniemożliwiają korzystanie z niego.

Czytaj też: Ten kraj Polacy wybierają na majówkę. 25 stopni i turkusowa woda, a do tego tanie loty 

Woda z basenu może być skażona? Konieczne są badania

Problem z mewami może być dużo poważniejszy, niż pozornie się wydaje. Eksperci w branży uzdatniania wody zalecają jej natychmiastowe zbadanie. Chodzi o sprawdzenie jej pod kątem chorób przenoszonych przez te ptaki, takich jak legionella i bakterie z grupy coli.

Jeśli w próbkach stwierdzi się ich obecność, basen będzie musiał zostać natychmiast zamknięty. Bakterie mogą bowiem być bardzo szkodliwe dla ludzi. Oburzeni turyści skontaktowali się już z władzami hotelu i zgłosili problem. Dotychczas jednak kierownictwo hotelu nie skomentowało tej nietypowej sprawy w mediach. 

Zobacz też:

Planujesz podróż samolotem? Tych ubrań lepiej nie zakładaj

​Możesz zwiedzić aż 3 kraje w 2 godziny. Wystarczy, że wsiądziesz w ten pociąg

Planujesz wypad w góry z dziećmi? To najbardziej rodzinny szlak w Tatrach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | turystyka | ciekawe miejsca | urlop | wczasy