Reklama
Reklama

Nie tylko magnes. Te pamiątki koniecznie przywieź ze sobą z Egiptu

Większość ludzi przywozi z wakacji różnego rodzaju pamiątki, które mają im przypominać o mile przeżytych chwilach. Zwykle wybiera się również coś dla rodziny i przyjaciół, co możemy wręczyć jako prezent z podróży. Od jakiegoś czasu chętnie poszukiwaną pamiątką są magnesy. Jeśli jednak ktoś wypoczywa lub zamierza wypoczywać w Egipcie, może przywieźć ze sobą o wiele lepsze skarby. Zobacz, co kupić w czasie podróży po krajach arabskich.

Egipt to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Arabska Republika Egiptu położona jest w północno-wschodniej Afryce, z półwyspem Synaj leżącym w zachodniej Azji. Od północy kraj ma dostęp do Morza Śródziemnego, a od wschodu do Morza Czerwonego. Z uwagi na liczne zabytki i egzotyczną atmosferę, wiele osób marzy o podróży do Egiptu. Co z niego przywieźć, gdy już zdecydujemy się na wycieczkę?

Pamiątki z Egiptu — co przywieźć ze sobą z kraju faraonów?

Lokalna kultura jest w Egipcie na tyle odmienna od europejskiej, że warto pokusić się o nieco większy zakup, niż tylko pamiątkowy magnes. Świetną ozdobą domu będzie na przykład papirus, czyli materiał pisarski, otrzymywany z trzciny papirusowej, czyli cibory papirusowej, rosnącej w delcie Nilu. Na egipskich targach można kupić karty papirusu, pokryte na przykład dziełem malarskim. Gdy umieści się je w ramie, będą rewelacyjną ozdobą domu. Okażą się również pięknym prezentem dla bliskich.

Z kraju faraonów warto przywieźć ze sobą również aromatyczne przyprawy. Do polecanych przypraw należy między innymi idealnie nadający się do sałatek sumak, pasujący do pizzy zaatar i typowo egipski produkt, czyli kumin. Kto uwielbia słodycze, powinien się skusić również na baklawę. Inne smakołyki, godne polecenia, to konaffa oraz romoosh el sett

Z wycieczki do Egiptu warto też przywieźć lokalne kosmetyki. Pamiętajmy jedynie o ograniczeniu bagażowym i nie wybierajmy pudełeczek większych niż 100 ml. Większe produkty muszą trafić do bagażu rejestrowanego.

Czytaj też: Wyspa Kotów. Tam jest ich więcej niż rodzimych mieszkańców 

Czego nie wolno przywozić z Egiptu? To może się źle skończyć

Istnieją pamiątki, których nie wolno zabierać z Egiptu. Wiele osób będzie pewnie zaskoczonych, ale istnieje zakaz wywożenia nawet fragmentów muszli czy raf koralowych. Nie zezwala na to Ustawa o ochronie przyrody. Oczywiście, nie wolno również wywozić żadnych elementów antycznych.

Lepiej mieć to na uwadze i zapoznać się zawczasu z listą produktów, które nie powinny stać się wakacyjnymi pamiątkami. Inaczej możemy być niemile zaskoczeni zatrzymaniem na lotnisku. 

Zobacz też:

Rajska wyspa dostępna dla nielicznych. Obowiązują tu surowe limity wstępu

W tych 5 krajach spędzisz wakacje taniej niż w Polsce. Widoki i pogoda gwarantowane

Morze ciepłe jak zupa. Takiej temperatury wody nie odnotowano jeszcze nigdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | turystyka | urlop | wakacje | wczasy