Reklama
Reklama

​Nie musisz jechać do Prowansji. Lawendowy piknik odbywa się o wiele bliżej

Koc w czerwono-białą kratkę, wiklinowy kosz pełen smakołyków i otaczająca nas lawenda. Te trzy elementy od razu przywołują na myśl francuską Prowansję i sposób na idealną, romantyczną randkę. Na szczęście nie trzeba już planować dalekich podróży, by poczuć taki klimat. Poznaj polską Prowansję w województwie świętokrzyskim.

Prowansja w południowo-wschodniej Polsce

To świetna wiadomość dla fanów francuskiej Prowansji, lawendy, pikników, dobrego wina oraz serów. Już w lipcu w miejscowości Zawichost pod Sandomierzem zorganizowany zostanie event "Lawendowy piknik z winem i serem". Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, uczestnicy muszą jedynie we własnym zakresie przynieść koce. Dodatkowo na miejscu będzie można skosztować win z Winnicy Sandomierskiej, a także sandomierskich serów.

Sprawdź również: "Polskie Malediwy" zachwycają turystów z całego świata. Warto się wybrać, zanim będą tam tłumy

Wzorowane na eventach organizowanych na plantacjach we francuskiej Prowansji wydarzenie odbędzie się w dniach od 18 do 21 lipca 2024 roku. Jego organizatorem jest właściciel lawendowego pola, czyli Lawendowe Ranczo — Sandomierz. Do tej pory na Facebooku opcję "zainteresowany" kliknęło... ponad 150 tys. osób! To dwukrotnie więcej niż mieszkańców powiatu sandomierskiego. Z kolei ponad 6000 użytkowników zadeklarowało swój udział w tym wydarzeniu. Nic w tym dziwnego, gdyż perspektywa spędzenia letniego (oby ciepłego) wieczoru w takich okolicznościach jest niezwykle kusząca.

Sandomierz winami i serami stoi

Choć wielu Polaków kojarzy Sandomierz z serialu "Ojciec Mateusz" i postacią księdza, który przemierza miasto na rowerze. Jednak to miasto zachwyca również piękną architekturą i zabytkami, a od pewnego czasu także serami i winami. Od dekady Winnica Sandomierska i Sery Sandomierskie oferują wysokiej jakości produkty wytwarzane z najlepszej jakości składników. Właśnie tych przysmaków będą mogli skosztować goście, którzy zawitają w lipcu na "Lawendowy piknik z winem i serem" pod Sandomierzem.

Zobacz też:

Nie musisz wyjeżdżać z Polski, by zobaczyć wulkany. W kraju mamy ich sporo

Idealne miejsce na piknik nad jeziorem. Z Krakowa dojedziesz tu w mniej niż godzinę

​Luksusowe miasto na pustyni i ponad 30 stopni w maju. Polacy pokochali ten kierunek

INTERIA.PL