Reklama
Reklama

Nie masz jeszcze planów na wakacje? W tym terminie najlepiej rezerwować wyjazd, by zaoszczędzić

Żeby zaoszczędzić na wakacyjnym wyjeździe trzeba wykazać się zapobiegliwością, albo być wystarczająco elastycznym. Jak w niemal każdej branży, także w turystyce można trafić na świetne okazje i promocje, trzeba tylko wiedzieć, gdzie i kiedy ich szukać. W jakich miesiącach biura podróży oferują najtańsze wycieczki na wakacje 2024? Kiedy najlepiej zacząć poszukiwania ofert last-minute? Sprawdź i zarezerwuj wymarzony urlop już teraz. W dobrej cenie.

Tanie wakacje 2024. Dlaczego warto rezerwować je już teraz?

Największy ruch turystyczny w popularnych kurortach przypada na miesiące letnie, jednak obiekty trzeba utrzymywać przez cały rok. Wiele hoteli chętnie oferuje promocyjne ceny dla rezerwacji w odległych terminach, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznacza na opłacenie bieżących rachunków i przygotowanie bazy pod pierwszych gości w kolejnym sezonie. 

Niezależnie od tego, czy rezerwujemy pobyt bezpośrednio w hotelu, czy przez biuro podróży, ceny potrafią być o kilkadziesiąt procent niższe niż 2-3 miesiące przed wakacjami. Jeżeli już teraz znamy dokładny termin urlopu, a sytuacja finansowa pozwala na zaplanowanie wycieczki z dużym wyprzedzeniem, to warto rozglądać się za ofertami już teraz, choć największe promocje mogły trafić się już kilka miesięcy wcześniej - jeszcze jesienią zeszłego roku.

Wakacje 2024. Kiedy pojawiają się oferty last-minute?

Drugi sposób na oszczędzenie niebagatelnej kwoty przy rezerwacji wakacyjnego wyjazdu to polowanie na oferty last-minute. Tu jednak konieczna jest spora doza elastyczności, zarówno pod względem terminów, jak i obranego kierunku. Last-minute to określenie dla ofert dostępnych "na ostatnią chwilę", choć trudno tu o konkretne daty. Zwykle mówi się tak o wycieczkach rezerwowanych nie dłużej niż 30 dni przed wyjazdem (czy wylotem), jednak w praktyce bardzo często czasu na spakowanie jest znacznie mniej - największe przeceny można uchwycić na 1-2 dni przed. 

Jeżeli zależy nam na tańszych ofertach last-minute to intensywne przeglądanie stron z ofertami biur podróży najlepiej rozpocząć na 7-10 dni przed planowaną datą rozpoczęcia urlopu. 

Choć takie rozwiązanie może nie satysfakcjonować wielu z nas, to zaoszczędzić na wakacyjnym wyjeździe można też przesuwając datę wypoczynku o kilka tygodni w jedną lub w drugą stronę. Wrzesień i październik w krajach takich jak Tunezja, Egipt, Maroko, czy bliższych geograficznie Włoszech lub Chorwacji wciąż oferują dobrą, ciepłą pogodę. 

Czytaj także: To tutaj Polacy spędzą wakacje 2024. Klimat jak w Hiszpanii, a taniej niż w Turcji

Jednocześnie z pewnością potok turystów na ulicach nie będzie tak wartki jak w szczycie sezonu, a za wycieczkę zapłacimy zauważalnie mniej. Tańszy może być nie tylko przelot i nocleg, ale również produkty w lokalnych sklepach, które przy mniejszej liczbie klientów często schodzą nieco ze swoich marż.

Zobacz też:

Jesteś fanem Bridgertonów? To miasto przygotowało piknik inspirowany serialem

Na tej wyspie mieszka tylko jedna osoba. Leży w Grecji

Niezwykła wieś w Małopolsce. Przyjeżdżają tu turyści z całego świata

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: urlop | wakacje | tanie loty