Reklama
Reklama

Najwygodniejsze miejsca w samolocie. Niewiele osób o tym wie

Lato sprzyja licznym podróżom – tak tym bliskim, jak i dalekim. Wiele osób wybiera samolot, jako środek transportu, którym można szybko dotrzeć do celu. Okazuje się jednak, że niektóre miejsca w maszynie są wygodniejsze od innych. Gdzie warto siadać i dlaczego?

Długość lotu a wygoda. Najpopularniejsze kierunki na wakacje

W każdym środku transportu są takie miejsca, które uchodzą za wygodniejsze czy bezpieczniejsze od innych i w razie różnych nieprzewidzianych okoliczności zapewniają największe szanse na ratunek. Nie powinno więc nikogo dziwić, że również w samolotach istnieją takie siedzenia. Chodzi tu o miejsca awaryjne, które znajdują się z przodu i w środku samolotu, i które oferują więcej przestrzeni na nogi. Ma to szczególne znaczenie, gdy lot jest długi, choć Polacy od lat wybierają na urlop raczej takie destynacje, do których można dotrzeć w maksymalnie 4-5 godzin.

Dużym uznaniem od lat cieszy się Turcja, będąca jednocześnie jedną z najbardziej przystępnych dla Polaków opcji pod względem ceny. Na liście najpopularniejszych kierunków wakacyjnych regularnie też pojawiają się Grecja, Hiszpania i Włochy. Polacy uwielbiają także wyprawy do Egiptu i Tunezji, ponieważ to ciekawy i dość tani sposób na spędzenie urlopu poza Europą.

Miejsca awaryjne w samolocie. Wygoda, ale nie dla każdego

Najwygodniejsze miejsca w samolocie to miejsca awaryjne. Oferują więcej przestrzeni na nogi, zatem są idealne dla osób wysokich. Zapewniają tym samym większy komfort w czasie podróży. To właśnie tam znajdziemy ukryte stoliki, których nie ma w innych rzędach.

Miejsca te znajdują się z przodu i w środku samolotu, jednak nie każdy może je zająć. Jakie są warunki? Miejsca awaryjne nie są przeznaczone dla ciężarnych i osób, które nie znają języka angielskiego. Mogą w nich usiąść osoby bez małych dzieci i w dobrej kondycji. Powodem jest ewentualna obsługa drzwi wyjściowych, z czym trzeba się liczyć. Z uwagi na ulokowanie, w razie ewakuacji siedzące w miejscach awaryjnych osoby powinny też pomóc innym pasażerom. Jeśli jednak nie jest to dla nas problem i spełniamy wszystkie warunki, warto rozważyć wybór właśnie tych siedzeń w samolocie. Wówczas wakacyjna podróż stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Zobacz też:

Planujesz wakacje nad Bałtykiem? W tym miesiącu będzie najwięcej opadów

To tu znajduje się największy zamek w Polsce. Nie chodzi o Kraków, ani o Warszawę

Tych roślin nie ma w żadnym innym miejscu na świecie. Zobaczysz je na Babiej Górze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | wakacje | tanie bilety lotnicze