Reklama
Reklama

Największe rozczarowanie w czasie wakacji w Egipcie. Turyści są co do tego zgodni

Wakacje w Egipcie to marzenie wielu osób, zainteresowanych słynnymi zabytkami i oczarowanych egzotyką tego państwa. Warto jednak pamiętać, że czasem wyobrażenia nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Niektórzy turyści są zaskoczeni, a nawet nieco rozczarowani pewnymi miejscami. Podpowiadamy, na co się przygotować.

Egipt to kraj niezwykle popularny turystycznie, słynący ze starożytnych zabytków, jak piramidy w Gizie, Wielki Sfinks czy Abu Simbel. Arabska Republika Egiptu położona jest w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Leży nad Morzem Śródziemnym i Morzem Czerwonym. Możliwość kontaktu z egzotyką i zabytkami sprawiają, że to państwo chętnie odwiedzane przez turystów. Wakacje w Egipcie niekoniecznie wyglądają jednak tak, jak sobie to można wymarzyć. Dlaczego?

Rozczarowujący Egipt? To może zaskoczyć turystów

Egipt jest chętnie odwiedzanym przez turystów państwem. Każdy z nas ma na jego temat pewne wyobrażenia, a zderzenie z rzeczywistością może prowadzić do rozczarowania. Symbolem Egiptu są przede wszystkim piramidy w Gizie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tuż przy nich — dosłownie kilkaset metrów dalej — zaczynają się zabudowania miasta. Nie są więc one położone w piaskach bezkresnej pustyni, jak można sobie wyobrażać.

Wokół nich jest mnóstwo handlarzy, próbujących sprzedać turystom wszelkie możliwe pamiątki, a z racji na wielu turystów samo zwiedzanie wiąże się z koniecznością stania w długich kolejkach. Do wnętrza piramid, które rzeczywiście są imponujące, również wchodzimy gęsiego, więc potrzeba wielkiej wyobraźni, by poczuć się jak poszukujący przygód archeolog. Do tego dochodzi uciążliwy upał.

Jedna z TikTokerek, znana jako @bobobrica, zaczęła zaś narzekać na ogrom... śmieci, które leżą porozrzucane wokół piramid. Historyczne miejsce, uznawane za jeden z siedmiu cudów świata, pełne jest plastikowych opakowań, butelek, kubeczków czy puszek. Swoimi doświadczeniami podzieliła się z internautami na TikToku.

Czytaj też: Czy w bagażu podręcznym można przewozić wodę? Wielu podróżnych nie zna przepisów i popełnia błąd 

Wakacje w Egipcie — czy warto? O tym lepiej wiedzieć

Dojazd do piramid z popularnych kurortów jest długi i męczący. Same kurorty są zaś miejscem, w którym rzeczywiście można odpocząć, jednak które nie ma nic wspólnego z prawdziwym życiem w Egipcie. Nawet prawdziwa egipska kuchnia nie przypomina dań, które można zamówić w wielkich hotelach. Dostosowane są one do gustu gości z Europy.

Rozczarowujące mogą być również stragany pełne natrętnych sprzedawców, handlujących suwenirami czasami nawet nie wyprodukowanymi w Egipcie, lecz w Chinach. Targowiska znajdują się w zasadzie przy każdej atrakcji turystycznej. Odwiedzający narzekają również na Muzeum Egipskie w Kairze, w którym znaczna część eksponatów nie jest opisana i w którym brakuje największej z dotychczasowych atrakcji, czyli pomieszczenia z mumiami faraonów. Zostały one przeniesione do Muzeum Cywilizacji Egipskiej.

Niewątpliwie Egipt to kraj warty odwiedzenia, do którego trzeba pojechać choćby po to, by wyrobić sobie o nim własne zdanie. Niektórzy chętnie tam powracają. To miejsce ważne dla całej cywilizacji ludzkiej, pełne istotnych zabytków. Wybierając się tam na wakacje, trzeba jednak przygotować się na to, iż miejsce będzie wyglądało inaczej, niż sobie to wyobrażamy.

Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka | wakacje | urlop