Reklama
Reklama

Najsłynniejszy Ogród Cytryn. Jedź tam i spróbuj miejscowego przysmaku

Włochy słyną z pięknych krajobrazów, słońca i fantastycznych przysmaków. Wszystko to znajdziemy w Sorrento, gdzie znajduje się również słynny Ogród Cytryn. Warto udać się na wakacje właśnie na południe Włoch, odwiedzić I Giardini di Cataldo i spróbować miejscowych smakołyków. Czym kusi włoskie Sorrento?

Włochy to jedna z ulubionych, wakacyjnych destynacji Polaków. Udają się tam zresztą ludzie z całego świata, spragnieni słońca, przyjemnej temperatury, fantastycznych przysmaków i pięknych widoków. Sorrento to miejscowość i gmina we Włoszech, ulokowana w prowincji Neapol, nad Zatoką Neapolitańską. Słynie z cytrynowych ogrodów i produkowanych z tych owoców specjałów. Co warto wiedzieć o tym magicznym miejscu?

Sorrento — miasto cytryn, syren i słońca

Sorrento to miejscowość, znajdująca się na południu Włoch. Jej nazwa pochodzi od mitycznych syren (‘Surrentum’). Sorrento słynie z malowniczych widoków i jest chętnie odwiedzane przez turystów. To prawdziwe miasto cytryn, które rosną przy ulicach, a z wystaw sklepowych podróżników kuszą związane z nimi wyroby. To między innymi włoskie desery, cytrynowe mydła czy ceramika ze wzorem cytryn.

Po przyjeździe warto udać się na Piazza Tasso, czyli reprezentacyjny plac miasta, z którego można dojść do portu i nadmorskich plaż. Popularnością cieszy się też między innymi Villa Fiorentino, park Villa Comunale i... niezwykły, cytrynowy ogród. 

Czytaj też: Samos – miejsce narodzin Hery i Pitagorasa. Te atrakcje na wyspie musisz zobaczyć 

Ogród Cytrynowy — przechadzaj się, smakuj i wypoczywaj

Atrakcją Sorrento jest Ogród Cytryn I Giardini di Cataldo. To miejsce, w którym można swobodnie pospacerować między cytrynowymi gałązkami, odpocząć w urokliwej altanie, wykonać mnóstwo wspaniałych zdjęć, a nawet podpatrzeć proces produkcji miejscowych przysmaków. Przez szybkę możemy bowiem podejrzeć proces obierania, przetwarzania i obróbki cytryn. Miejscowe owoce charakteryzują się dużym rozmiarem, grubą skórką, a także soczystym miąższem.

Atrakcją wizyty w cytrynowym ogrodzie jest możliwość degustacji miejscowych specjałów — likieru cytrynowego, dżemów, marmolad i lodów. Najlepszą porą na wizytę w tym miejscu są letnie miesiące, gdy cytryny są największe, a zatem ogród prezentuje się najbardziej imponująco. Po zakupie cytrynowych specjałów będziemy w stanie wspominać swoją podróż jeszcze przez długi czas. 

Zobacz też:

To jedna z najniezwyklejszych wysp na świecie. Cały czas zmienia swój kształt

Protesty w turystycznym raju. Planujesz wakacje na tej wyspie?

​Planujesz wakacje we Włoszech? Tego nigdy nie rób podczas urlopu w tym kraju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka | wakacje | wczasy | urlop