Reklama
Reklama

Najlepszy czas na wycieczkę do Holandii. Możesz wziąć udział w słynnym festiwalu

Jednym z symboli Holandii z pewnością są tulipany. Te barwne kwiaty przez wiele tygodni zdobią liczne pola, parki i ogrody. Chcąc je zobaczyć w całej okazałości, teraz jest na to najlepszy moment. W tym celu warto wybrać się do ogrodu, który jest jedną z największych holenderskich atrakcji w tym czasie. Można w nim podziwiać piękno tulipanów, a także wziąć udział w słynnym wydarzeniu, które przyciąga tłumy.

Tulipany pojawiły się w Holandii w XVII wieku, szybko zyskując popularność i jednocześnie stając się symbolem Holandii. Ta popularność trwa nieprzerwanie do dzisiaj, przez co wiele osób decyduje się na przyjazd do Niderlandów, aby podziwiać piękno tych barwnych kwiatów na żywo. Warto wiedzieć, że teraz jest najlepszy moment na wyjazd do Holandii w tym celu. Dlaczego? 

Najlepszy czas na podziwianie holenderskich tulipanów 

W niewielkiej odległości od Amsterdamu każdego roku rozkwita około 7 milionów tulipanów. Taka liczba to morze barw i zachwycający widok, dla którego liczni turyści przybywają do ogrodu Keukenhof w Lisse, który w tym roku otwarty jest dla zainteresowanych od 21 marca do 12 maja.  

Niezaprzeczalnie to najpiękniejsza wiosenna atrakcja Niderlandów, która położona jest pomiędzy Amsterdamem a Hagą. Przez wielu jest również uważana za najpiękniejszy wiosenny ogród świata. Nic więc w tym dziwnego, że odwiedzany jest przez miliony turystów z całego świata.  

Jeśli chcesz spełnić swoje marzenie, dotyczące spaceru w morzu kwiatów, to miejsce jest do tego idealne. Aktualny czas jest najlepszym do odwiedzenia Holandii, aby podziwiać bujnie kwitnące tulipany, będące niezaprzeczalnym symbolem tego kraju. Dodatkowo nadchodzący weekend jest wyjątkowym momentem, dla którego warto pojawić się w ogrodzie Keukenhof. Rozpoczyna się bowiem tulipanowa parada, która jest niezwykłym festiwalem kwiatów i kolorów.

Zobacz także:  Wybierasz się na wakacje do Paryża? W tym terminie ceny wystrzelą w kosmos

Wydarzenie pełne kolorów  

Coroczna Parada Kwiatów, po holendersku nosząca nazwę Bollenstreek to bez dwóch zdań wyjątkowe wydarzenie, w którym warto wziąć udział. To prawdziwy raj nie tylko dla miłośników kwiatów. To wspaniały czas pełen barw i wspaniałych zapachów, który zachwyci każdego. Rozpoczyna się już 20 kwietnia. 

Rok 2024 jest dodatkowo wyjątkowy, ponieważ są to obchody 75.rocznicy istnienia Keukenhof. Jest więc to barwne świętowanie, pełne kwiatów i zabawy. Podczas takiej parady możliwe będzie śledzenie przejazdu platform i samochodów, które bogato zdobione są kwiatami i przemierzają 42-kilometrową trasę. 

To kolorowe widowisko kwiatowe każdego roku przyciąga ogrom Holendrów, a także turystów zza granicy. Warto właśnie na ten czas zaplanować wycieczkę do Holandii, aby zobaczyć hektary pełne kwitnących kwiatów, a także niecodzienne wydarzenie, jakim jest Parada Kwiatów. To prawdziwy i z pewnością niezapomniany festiwal kwiatów. 

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | city break