Reklama
Reklama

Najdłuższa jaskinia świata dostępna dla turystów. To odległość większa niż od Bałtyku do Tatr

Niesamowity wytwór natury jest dostępny dla zwiedzających. Ta atrakcja turystyczna to unikalna forma geologiczna, którą warto zobaczyć na własne oczy. Zwiedzić może ją każdy, ponieważ została dostosowana do osób z różnymi potrzebami. Wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO ma wiele do zaoferowania. Gdzie mieści się najdłuższa jaskinia na świecie?

Najdłuższa jaskinia na świecie, którą mogą podziwiać zwiedzający, znajduje się w USA. Dokładniej w środkowej części stanu Kentucky. Jaskinia Mamucia, bo to o niej właśnie mowa, mieści się na terenie parku narodowego, który nosi taką samą nazwę. Jakie atrakcje oferuje ta jaskinia zwiedzającym? 

686 km zapisanych dziejów historii 

Uznana za najdłuższą i przy tym za jedną z najpiękniejszych jaskini na świecie, skrywa tysiące lat historii ziemi. Rozbudowany system podziemnych korytarzy, cieki wodne, wodospady, widowiskowe nacieki, a także zwierzęta. To wszystko ukryte jest w podziemnym świecie Jaskini Mamuciej.  

Po niedawnych odkryciach ogłoszono, że jaskinia ta mierzy aż 686 km. Ta długość jest niezwykle imponująca, przewyższa odległość od Bałtyku do Tatr. Dzięki temu została umieszczona w księdze rekordów Guinnessa, a także zaszczytnie dołączyła do obiektów zamieszczonych na światowej liście UNESCO. 

Przeczytaj również: Śniadanie za 100 zł i kolejka przed wejściem. Tak wygląda najpiękniejsza kawiarnia świata

Najdłuższa jaskinia na świecie otwarta dla turystów 

Co ciekawe grotołazi stale donoszą, że podana długość korytarzy w Jaskini Mamuciej nie jest ostateczna. Twierdzą, że “końca nie widać". Nie przeszkadza to jednak w udostępnieniu tego niezwykłego tworu przyrody do zwiedzania. Rocznie odwiedzana jest przez około 2 miliony turystów.  

Zwiedzający mają do wyboru kilka tras, które mieszczą się łącznie w 19 korytarzach. Są to trasy piesze, których przejście zajmuje od 1 do nawet 6 godzin. Trasy są zróżnicowane pod względem trudności i odpowiednio dostosowane, dlatego dzieci oraz osoby z niepełnosprawnościami również mogą odwiedzić ten podziemny świat.

Chcąc zwiedzić to miejsce, dobrze zarezerwować wcześniej bilety, ponieważ szybko się wyprzedają. Co więcej, będąc już na miejscu, oprócz zwiedzania jaskini, warto skorzystać z innych atrakcji, które oferuje ten park narodowy. Do dyspozycji turystów pozostają trasy rowerowe, jazda konna, kajakarstwo, a także biwakowanie. Pasjonaci wędkarstwa również znajdą coś dla siebie. 


Zobacz też:

To tu Polacy chcą spędzać urlop. W zeszłym roku pobiliśmy rekord odwiedzin

Nowa atrakcja nad Bałtykiem. Turyści będą tłumnie odwiedzać to miejsce

Krokusy możesz podziwiać nie tylko w Dolinie Chochołowskiej. Tu nacieszysz oczy z dala od tłumów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca