Reklama
Reklama

Nadbagaż na lotnisku? Teraz bez problemu odeślesz go do domu

Lotnisko Ławica w Poznaniu wzbogaciło się o popularne urządzenie, którego obecność z pewnością ucieszy podróżnych. Chodzi o paczkomat, dzięki któremu będzie można odesłać do domu przedmioty, które z jakiegoś powodu nie mogą trafić na pokład. Jak będzie wyglądać procedura?

Paczkomaty są już popularnym widokiem w miastach. To system automatycznych skrytek pocztowych, który służy do nadawania i odbierania przesyłek. Większość z nich dostępna jest przez całą dobę i umieszczona w miejscach publicznych, by klienci mogli z nich wygodnie korzystać. Ostatnio urządzenie stanęło również na lotnisku. Jak może się przydać pasażerom?

Paczkomat na lotnisku w Poznaniu. Jak przyda się podróżującym?

W czasie kontroli bezpieczeństwa na lotnisku czasem okazuje się, że ktoś ma przy sobie rzecz, która nie może trafić na pokład. Podobne sytuacje są bardzo stresujące, ponieważ jakiś przedmiot czy pamiątka zwykle musi wówczas wylądować w koszu. Jeśli podobna rzecz nie jest droga, można to jakoś przeboleć. Jeśli jednak to coś kosztownego lub o wartości sentymentalnej, nikt nie ma ochoty rozstawać się z tym na zawsze. Paczkomat ulokowany na lotnisku właśnie w takich sytuacjach może się okazać niezwykle pomocny.

Podobne urządzenie stanęło na Lotnisku Ławica w Poznaniu. Tym samym miejsce dołączyło do portów lotniczych w Polsce, w których podróżujący mają możliwość ocalenia i wysłania "przedmiotów nielatających", znanych też jako "przedmioty nieloty".

Czytaj też: Spóźnili się na rejs. Pokonali 6 krajów w 15 godzin, by dogonić statek 

Jak działają paczkomaty na lotniskach? Tak nadasz przesyłkę

Paczkomaty na lotniskach są już obecne w Warszawie (Lotnisko Chopina), we Wrocławiu i w Katowicach. Dzięki ich obecności nie traci się cennych rzeczy — jak na przykład perfum. Cały proces wysyłania "przedmiotów nielotów" przebiega szybko i sprawnie. Procedura nie jest bowiem skomplikowana.

Własność, która wzbudzi wątpliwości pracownika lotniska w czasie kontroli bezpieczeństwa, zostaje zapakowana w worek strunowy i odpowiednio oklejona. Pasażer zostaje skierowany do przejścia Fast Track, gdzie może wykupić "szybkie przejście", zapakować dany przedmiot w odpowiedni karton i umieścić go w skrytce urządzenia Paczkomat(R). Przy pomocy aplikacji nadaje się przesyłkę do innego urządzenia lub pod dowolny adres, pod który dostarczy ją kurier.

Następnie pasażer wraca do kontynuowania procedury kontroli bezpieczeństwa, ale już w strefie Fast Track. Wszystko powinno przebiegać sprawnie, specjalnie dla komfortu pasażerów. 

Zobacz też:

Planujesz wakacje na Sardynii? Uważaj, co przewozisz w walizce, bo kary są wysokie

Seniorzy mogą podróżować taniej. Te zniżki przygotowano specjalnie dla nich

To najtańsze europejskie miasto na city break. Z Warszawy dolecisz w godzinę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bagaż | turystyka | podróż samolotem