Reklama
Reklama

Na włoską wyspę dojedziesz pociągiem. Widoki i wrażenia niezapomniane

Sycylia jest największą wyspą Włoch, na którą najczęściej turyści docierają za pomocą statku lub samolotu. Wiele osób może być zaskoczonych faktem, że możliwe jest również dostanie się na nią... pociągiem. Co więcej, wybór takiego środka transportu to szansa na niezapomnianą przygodę. Co wiadomo na temat tej formy podróżowania na Sycylię? 

Największa włoska wyspa jest chętnie obieranym celem podróżniczym przez turystów, również tych z Polski. Sycylia oferuje bowiem malownicze widoki, rajskie plaże i ogrom atrakcji. Jedną z nich z pewnością może okazać się podróż pociągiem w ten jeden z najbardziej lubianych regionów Włoch. 

Pociągiem na Sycylię? Brzmi abstrakcyjnie, ale jest to możliwe  

Jak wiadomo, Sycylia jest wyspą, wobec czego jak to możliwe, że można się na nią dostać pociągiem? To pytanie zadaje sobie wiele osób, wiedząc doskonale, że wyspa ta nie posiada fragmentu lądu czy mostu, który łączy ją z kontynentalnymi Włochami.  

Pomimo tego możliwe jest dotarcie na Sycylię pociągiem. Jest to nie tylko niezwykle ekologiczna forma podróżowania, ale również pełna niezapomnianych wrażeń oraz widoków. Przekonuje o tym między innymi jedna z zagranicznych tiktokerek, Sarah (@sarahbmarks). 

Taką podróż można odbyć między innymi z Londynu, po drodze zatrzymując się w innych europejskich miastach, takich jak chociażby Paryż. Celem jednak jest dotarcie do Mediolanu, w którym warto zatrzymać się na moment, aby móc zobaczyć najważniejsze zabytki i poczuć prawdziwy włoski klimat. 

Przeczytaj również: Tanie wakacje w czerwcu? Tu spędzisz egzotyczny urlop już za 1200 zł

Widokowa trasa i niezapomniane wrażenia  

Z Mediolanu ostatni odcinek prowadzi prosto na Sycylię. Pociągi sypialniane oferują komfort podróżowania i moc wrażeń. Trasa przebiega wzdłuż południowego wybrzeża Włoch, oferując włoskie widoki.  

Jedną z największych atrakcji całej podróży z pewnością jest fakt, że w pewnym momencie pociąg zostaje załadowany na prom i tym sposobem pokonuje morze, aby finalnie dotrzeć na Sycylię.  

Jest to niebywała atrakcja, która wzbudza zachwyt i z pewnością warta jest przeżycia. Jeśli posiadasz wystarczającą ilość czasu oraz nie męczą cię długie podróże, warto wybrać ten sposób, aby dostać się na Sycylię.

Zwłaszcza że można taką podróż rozpocząć również z Polski. W tym celu pociągiem należy wybrać się do Wiednia, skąd odjeżdża pociąg do Rzymu, a stamtąd jest już prosta droga do Palermo leżącego na rajskiej Sycylii. 

Zobacz też:

Idealne miejsce na piknik nad jeziorem. Z Krakowa dojedziesz tu w mniej niż godzinę

​Luksusowe miasto na pustyni i ponad 30 stopni w maju. Polacy pokochali ten kierunek

​Nie musisz wydawać fortuny na relaks w termach. Z tych basenów termalnych skorzystasz za darmo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | wakacje | wyspy