Reklama
Reklama

​Na myśl o tym muzeum cieknie ślinka. Powstaje w Warszawie

Oglądaliście film "Charlie i fabryka czekolady", a ślina sama ciekła wam z ust? Do tej pory byliście przekonani, że takie rzeczy są nierealne i można ich doświadczyć jedynie na szklanym ekranie? Okazuje się, że byliście w błędzie! Poznaj muzeum czekolady, które już niedługo zostanie otwarte w Warszawie.

W Warszawie powstaje muzeum czekolady

Mało jest na świecie ludzi, którzy nie lubią czekolady oraz produktów z niej stworzonych. Świetną informacją dla czekoladoholików jest budowa muzeum, które w całości będzie poświęcone właśnie tej słodkości. Obiekt będzie zlokalizowany przy ul. Zamoyskiego, gdzie od 1931 roku funkcjonuje fabryka czekolady Wedel. To właśnie dzięki tej lokalizacji możliwe będzie nie tylko zwiedzanie eksponatów muzealnych czy skosztowanie pysznej czekolady, ale również poznanie linii produkcyjnej i całego procesu jej wytwarzania.

Sprawdź również: To jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych w Polsce. 30 km wokół jeziora w sam raz na wiosenny wypad za miasto

Aktualna rozbudowa fabryki Wedla to jedna z największa inwestycji firmy od 100 lat. W pomieszczeniach przy Zamoyskiego powstaną nie tylko nowe linie produkcyjne, ale także centrum R&D, taras widokowy na szóstym piętrze z widokiem na panoramę Warszawy, a także park Skaryszewski oraz właśnie muzeum czekolady z pijalnią czekolady i kawiarnią.

Kiedy zostanie otwarte muzeum przy fabryce Wedla?

Plany rozbudowy fabryki na warszawskiej Pradze miały zostać wdrożone już w 2019 roku. Z wiadomych względów trzeba było je przesunąć aż o trzy lata, jednak prace posuwają się w bardzo dobrym tempie. Otwarcie warszawskiego muzeum czekolady przy fabryce Wedla planowane jest jesienią 2024 roku. Jak zapewnia firma Wedel "współpracowała z wieloma pasjonatami czekolady oraz historii rodziny Wedlów, w tym swoimi pracownikami, a także lokalnymi instytucjami kultury". Na razie dokładne informacje o tym, co znajdzie się w muzeum, owiane są tajemnicą.

Zobacz też:

Majówka z dala od miasta i turystów? To miejsce gwarantuje ciszę i spokój

Chorwacka plaża skażona azbestem. Lepiej nie wybieraj się tam na majówkę

Jesteś fanem Harry’ego Pottera? Teraz możesz zanocować w prawdziwym Hogwarcie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | weekend w Polsce