Reklama
Reklama

Mówią o nim "polska Wenecja". Ma wiele do zaoferowania, a turystów jak na lekarstwo

Szczecin nazywany jest „polską Wenecją” i choć ma do zaoferowania wiele atrakcji, nie jest szczególnie popularnym miejscem turystycznym. Warto jednak udać się tam na przykład na majówkę. Szczecin może bowiem zaskoczyć liczbą punktów wartych odwiedzenia. Co trzeba zobaczyć w tym pięknym mieście?

Szczecin to miasto na prawach powiatu, położone w północno-zachodniej Polsce. Jest stolicą województwa zachodniopomorskiego, ulokowaną niedaleko granicy z Niemcami, nad rzeką Odrą i jeziorem Dąbie.

Wiele osób mylnie uważa, że Szczecin leży nad morzem. Od Bałtyku dzieli go jednak w linii prostej 65 km, choć położony u ujścia Odry Zalew Szczeciński będący zatoką Morza Bałtyckiego, dzieli od północnej części tego miasta 40 km. To miasto pełne atrakcji, w którym znajdą coś dla siebie zarówno fani pięknych krajobrazów, jak i zabytków. Co warto wiedzieć o Szczecinie?

Atrakcje w Szczecinie — co warto zobaczyć?

W Szczecinie jest wiele miejsc wartych odwiedzenia. Piękno przyrody sąsiaduje tam z wyjątkowymi zabytkami. Jednym z nich jest Zamek Książąt Pomorskich, położony na wzgórzu nad Odrą. Warte odwiedzenia jest także między innymi Muzeum Narodowe, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza czy Bazylika Archikatedralna św. Jakuba z punktem widokowym na wysokości 56 m.

Osoby zainteresowane nauką powinny z kolei udać się do Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha. Imponujący budynek oferuje pięć wyjątkowych stref tematycznych. Ponad 200 eksponatów pomoże zgłębić wiedzę dotyczącą morza i życia na nim. Miejsce posiada również Planetarium.

Czytaj też: Ta grecka wyspa wprowadza nowe zasady plażowania. Zakaz leżaków 

Szczecin — na majówkę i nie tylko

W Szczecinie jest co robić i przyciąga on wielu zainteresowanych. Wciąż jednak nie tylu, ilu odwiedza niektóre inne miasta, a więc kto nie lubi tłoku, będzie zadowolony z wyboru tego miejsca. To idealny kierunek na majówkę 2024, ale warto również przyjechać tam na weekend, zrobić sobie jednodniową wycieczkę do Szczecina będąc nad morzem, albo właśnie z tego miasta uczynić bazę wypadową do innych miejsc.

Jednym z ulubionych miejsc tak mieszkańców Szczecina, jak i turystów są Jasne Błonia im. Jana Pawła II. Spacerować można też po Bulwarach Szczecińskich, a nieopodal Dworca Głównego znajduje się tak zwana "Szczecińska Wenecja", czyli główny punkt szlaków kajakowych. Fanów pięknych krajobrazów zachwyci też z pewnością Jezioro Szmaragdowe.

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka | weekend w Polsce | weekend majowy