Reklama
Reklama

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce, z którego korzysta wielu obywateli i obcokrajowców. Warto znać miejsca na lotnisku, które mogą znacznie ułatwić nam podróżowanie lub przyspieszyć pewne istotne procedury. Pewna internautka postanowiła pomóc w ich odkryciu.

Podróżowanie samolotem to popularny sposób przedostawania się z miejsca na miejsce. Osoby, które chętnie wybierają ten środek transportu, cenią sobie przede wszystkim szybkość i wygodę podróży. Warto wiedzieć, że lotniska dbają, by klienci byli jeszcze bardziej zadowoleni z ich usług. Na Lotnisku Chopina w Warszawie turyści odnajdą wiele miejsc, które ułatwią podróżowanie. O co dokładnie chodzi?

Lotnisko Chopina w Warszawie. Pewnych miejsc turyści nie kojarzą

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. Został otwarty w 1934 roku i obsługuje loty rozkładowe, czarterowe oraz cargo. Położone jest na osiedlu Okęcie, od którego pochodzi jego potoczna nazwa. Każdego dnia z lotniska korzysta mnóstwo osób, dopiero rozpoczynając swoją podróż lub ją kończąc.

Okazuje się jednak, że jest mnóstwo miejsc, które mogą przyspieszyć procedury lub służyć pomocą, gdy o czymś zapomnimy. Każdy powinien się z nimi zapoznać — nigdy nie wiadomo, kiedy ta wiedza się przyda. Pewna internautka postanowiła podzielić się tymi informacjami z gronem swoich obserwatorów. Zamieściła na swoim koncie na Instagramie filmik, podpowiadając, jakich miejsc na warszawskim lotnisku możemy nie kojarzyć i wyjaśniając, dlaczego warto to zmienić. 

Czytaj też: To najpiękniejsza i najbardziej zielona wyspa na Adriatyku. Dotrzesz tam tylko promem 

Te miejsca na warszawskim lotnisku warto znać. Mogą ułatwić podróż

Internautka znana jako @owadybezo zamieściła na swoim koncie na Instagramie filmik wypełniony informacjami dotyczącymi warszawskiego lotniska. Dzięki niej można poznać miejsca, które znacznie ułatwią lub przyspieszą podróż. Pierwsze takie miejsce to Fast Track, czyli "Szybkie Przejście". Możemy się tam zgłosić i za opłatą zapewnić sobie szybkie odprawy bezpieczeństwa na lotnisku. To duże ułatwienie, jeśli kolejki do kontroli są długie.

Na warszawskim lotnisku znajdziemy też punkty do wyrabiania tymczasowego paszportu. Jeśli zapomni się swojego paszportu, warto z podobnego miejsca skorzystać. Z kolei dzięki paczkomatom jesteśmy w stanie odesłać do domu rzeczy, które spakowaliśmy na podróż, ale których nie można wnosić na pokład. Dzięki temu nie stracimy niczego wartościowego.

Na Lotnisku Chopina znajduje się również hotel kapsułowy. To miejsce, w którym możemy sobie uciąć drzemkę lub po prostu się wyspać, gdy nasz lot znacznie się opóźnia lub gdy czekamy na przesiadkę. Co więcej, Okęcie wyposażone jest też w miejsca poboru wody pitnej. Nie trzeba kupować butelek z wodą i przepłacać. Wystarczy zabrać własną i uzupełnić ją przy kraniku.

Zobacz też:

​Nazywają ją Miastem Aniołów. Leży rzut beretem od Krakowa

W tym miejscu w Polsce powstało nowe jezioro. To wszystko zasługa zwierząt

Mówią, że to najpiękniejsze termy w Europie. Tylko dwie godziny drogi z Polski

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podróż samolotem | wakacje | urlop | turystyka