Reklama
Reklama

Lepsza niż w Turcji czy w Katarze. Tę polską plażę uznano za jedną z najładniejszych na świecie

Polskie plaże mają to do siebie, że zachwycają nie tylko turystów z kraju, ale i za granicy. Jedna szczególnie skradła serce, ponieważ została wyróżniona w prestiżowym rankingu. Pod uwagę brano między innymi takie kryteria jak naturalne piękno plaż czy znaczenie dla lokalnej społeczności. Na którym miejscu w rankingu znalazła się doceniona plaża w Sopocie?

Sopot to jedno z popularniejszych miast nad polskim morzem. Chętnie jest wybierane jako cel wycieczek, między innymi przez słynne molo. Teraz pojawił się kolejny powód na odwiedzenie tego nadmorskiego kurortu. Sopocka plaża znalazła się w rankingu najpiękniejszych plaż świata. Co zostało w niej szczególnie docenione?  

Polska plaża wśród najpiękniejszych plaż na świecie  

Nagrody można przyznawać osobom, ale również plażom. Opublikowano więc ranking 100 najpiękniejszych plaż na całym świecie. Pod uwagę brane są takie aspekty jak ogólny wygląd, bogactwo natury, znaczenie dla lokalnej społeczności czy poziom oferty turystycznej.  

Eksperci z branży turystycznej wraz z podróżnikami i influencerami zrobili przegląd plaż świata, aby wybrać z nich sto najpiękniejszych. Znalezienie się w takim gronie to ogromne wyróżnienie, którego w tym roku dostąpiła jedna w polskich plaż. 

Wśród takich plaż jak Bora Bora w Polinezji Francuskiej, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu, Plaży Głazów w RPA czy Varadero na Kubie, znalazła się plaża w Sopocie. Jest to wyróżnienie na skalę świata. Polska posiada wiele pięknych plaż, ale ta jedna szczególnie się wyróżnia.  

Zobacz także: "Polskie Malediwy" zachwycają turystów z całego świata. Warto się wybrać, zanim będą tam tłumy

Co wyróżnia plażę w Sopocie? 

Sopocka plaża zajęła 85. miejsce, w rankingu Golden Beach Award, wyprzedzając między innymi plaże z Turcji, Singapuru czy Malty. Czym skradła serce oceniających? Między innymi klimatem, który nawiązuję do plaży Brighton, przez liczne bary oraz klubu plażowe, mieszczące się wzdłuż brzegu.  

To, z czego od zawsze słynie sopocka plaża, to drewniane molo, które jest najdłuższe w Europie. Jego długość sięga 515 m i zazwyczaj jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia, gdy ktoś przyjeżdża nad Morze Bałtyckie. 

Plaża tuż przy molo również jest chętnie wybierana na spacery i wypoczynek. To bez dwóch zdań jedna z popularniejszych plaży nad polskim morzem. Nie da się również przejść obojętnie obok rozbudowanej infrastruktury, która mieści się tuż przy niej. Na przybyłych turystów czekają liczne restauracje, bary, cukiernie i inne punkty gastronomiczne. Dodatkowo plaża jest wyposażona w takie udogodnienia jak toalety czy wypożyczalnię leżaków i sprzętu wodnego. 

Zobacz też:

To najlepsze miejsca na spływ kajakowy. Na niektórych trasach poradzą sobie nawet dzieci

Świetna ścieżka spacerowa 30 minut od Warszawy. Las, rzeka i piaszczysta plaża

Nie musisz wyjeżdżać z Polski, by zobaczyć wulkany. W kraju mamy ich sporo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje | morze