Reklama
Reklama

Kuracjusze mają mieszane uczucia. Tych uzdrowisk raczej nie polecają

Pobyt w uzdrowisku to dla wielu osób długo wyczekiwana możliwość na odpoczynek, regenerację sił i powrót do zdrowia. Oczekiwania co do odbywanego turnusu są dość wysokie, a niestety opinie niektórych kuracjuszy pokazują, że nie każde uzdrowisko je spełnia. Które miejscowości uzdrowiskowe w szczególności spotkały się z nieprzychylnymi ocenami ze strony kuracjuszy?

W Polsce funkcjonuje ponad 40 uzdrowisk, przez co można stwierdzić, że zdecydowanie jest w czym wybierać. Mowa zarówno o destynacjach nadmorskich, jak i tych zlokalizowanych w górach. Każdego roku odwiedzane są przez rzeszę kuracjuszy, którzy chcą odzyskać zdrowie oraz zregenerować siły. Niestety zdarza się jednak, że długo wyczekiwany turnus zamiast radości przynosi rozczarowanie. Tym samym na podstawie opinii kuracjuszy powstała lista kurortów, do których raczej nie planują wrócić.  

Które uzdrowiska nie spełniły oczekiwań kuracjuszy? Te nad morzem, jak i w górach

Polska słynie z uzdrowisk, które zlokalizowane są w różnych częściach kraju. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się te nad Bałtykiem. Niestety, jak się okazuje, jeszcze jakiś czas temu nie wszystkie oferowały odpowiednie warunki, co spotykało się z niezadowoleniem kuracjuszy. Kwestię tę poruszył między innymi portal Turyści.pl, który w listopadzie 2023 roku zapytał swoich czytelników o zdanie na temat polskich uzdrowisk. 

W odpowiedziach na zadane pytanie znalazły się miejscowości uzdrowiskowe, których kuracjusze nie planują odwiedzić ponownie. Niektóre nazwy padały wyjątkowo często. Co ciekawe, wiele z nich leży właśnie nad polskim morzem. Między innymi niepochlebne opinie pojawiały się wtedy o Kołobrzegu, a także o popularnych Międzyzdrojach czy nadmorskiej miejscowości Dąbki.

Wśród ponad 500 wiadomości, jakie otrzymał wtedy portal Turyści.pl, znalazły się również uzdrowiska górskie. Z założenia powinny słynąć z wyjątkowego klimatu oraz świeżego powietrza. Niestety nie we wszystkich tak jest. Z niepochlebnymi opiniami spotkały się między innymi Duszniki-Zdrój, które w sezonie grzewczym spowite są smogiem, a ponadto nie oferują niczego ciekawego w tym czasie. Na te kwestie swoją uwagę zwróciło wielu kuracjuszy, którzy nie planują powrotu do tego uzdrowiska.  

Niestety oczekiwań osób odbywających turnus nie spełniły również niektóre sanatoria w Kudowie-Zdrój. Zimowy pobyt wiązał się z niską temperaturą w pokojach, a także złą jakością serwowanego wyżywienia. Z kolei związany z Beskidem Niskim, Rymanów-Zdrój, spotkał się z nieprzychylnymi opiniami kuracjuszów ze względu na warunki, które zdecydowanie nie sprzyjają leczeniu i regeneracji, czasami wręcz przeciwnie.  

Zobacz także: Solanka, borowiny i liczne zabiegi. To jedno z najlepszych uzdrowisko w Europie

Niepolecane uzdrowiska w Polsce. Jedno sporym zaskoczeniem

Lista uzdrowisk, które często padały w kontekście nieudanych pobytów, wciąż nie jest zamknięta. Jednym z większych zaskoczeń okazało się pojawienie Ciechocinka, wśród miejscowości uzdrowiskowych, które nie zawsze spełniają oczekiwania kuracjuszy. Kurort ten słynie z tężni solankowych oraz bogatej oferty uzdrowiskowej, która, zdaniem niektórych, nie jest tak dobra jak można by przypuszczać.  

Jedno z tamtejszych sanatoriów szczególnie zapadło wtedy w pamięci, poprzez niezwykle niskie warunki sanitarne, niemiły personel, przestarzałą infrastrukturę oraz system wyżywienia rodem z PRL-u. Niektóre osoby były szczególnie rozczarowane, gdyż takie sytuacje miały miejsce podczas pobytu wykupionego prywatnie.  

Niektórzy zwrócili również uwagę na to, że Ciechocinek może i słynie z tężni, ale wiele z nich jest płatnych. Miejscowość kojarzona tak bardzo z sanatoriami utraciła “miano kurortu na poziomie" - zdaniem jednego z kuracjuszy. Ponadto w kontekście tej miejscowości również zwrócono uwagę na smog, gdyż jakość powietrza w uzdrowisku pozostawiała wiele do życzenia między innymi w sezonie jesiennym. 

Warto jednak zaznaczyć, że większość polskich uzdrowisk stawia na ciągły rozwój, starając się zapewniać, jak najlepsze warunki swoim kuracjuszom. Podejmowane są odpowiednie działania mające między innymi na celu poprawę jakości powietrza czy oferowanie kompleksowych usług i atrakcji. W końcu polskie uzdrowiska to jedne z najchętniej wybieranych celów podróży przez turystów. 

Może cię zainteresować: Nowe uzdrowisko w świętokrzyskim? Świetne warunki klimatyczne i spokojna okolica

Źródło: turysci.pl, se.pl, rzeszow.eska.pl

Zobacz też:

​Lubiane przez kuracjuszy uzdrowisko truje zanieczyszczonym powietrzem. Normy przekroczone 4-krotnie

Mówią, że to najpiękniejsze miejsce na świecie. Leć zimą, a nie pożałujesz

Wygląda jak Wenecja. Jest tańsza i znacznie mniej zatłoczona

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wczasy | turystyka | weekend w Polsce