Reklama
Reklama

Krakowskie Malediwy zmieniają zasady wstępu. Mieszkańcy będą zadowoleni

Zalew Zakrzówek i znajdujące się tam kąpielisko w sezonie letnim cieszy się olbrzymią popularnością. Kolejki są na tyle długie, że radni KO wpadli na pomysł zmian w regulaminie parku na korzyść mieszkańców Krakowa, którzy z własnych podatków sfinansowali inwestycję. Zmiany zostały zaakceptowane i wejdą w życie prawdopodobnie jeszcze w lipcu. O co dokładnie chodzi?

Zalew Zakrzówek to sztuczny zbiornik wodny, ulokowany w Krakowie na Zakrzówku. Powstał w roku 1992, gdy zalano stary kamieniołom wapienia. Od momentu modernizacji zalew z basenami stał się modnym miejscem na mapie miasta.

Odwiedzającym przeszkadzają jedynie długie kolejki do wejścia i limit wejść nad zalew, przez który czasem wyprawa okazuje się niestety stratą czasu. Mieszkańcy Krakowa będą jednak zadowoleni ze zmian, jakie przegłosowali radni na wniosek klubu Koalicji Obywatelskiej.

Kąpielisko Zakrzówek, czyli krakowskie Malediwy

Kąpielisko Zakrzówek to niezwykle popularne miejsce w Krakowie — zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Słynie z pięciu pływających basenów, z których każdy ma inną wielkość i głębokość. Kąpielisko zachwyca turkusową wodą o dużej przejrzystości.

Sporo osób przybywa również po to, by plażować w pięknych okolicznościach przyrody. Dostępne są drewniane pomosty, ścianki wspinaczkowe, huśtawki, miejsca na piknik i do grillowania, a nawet stoły do tenisa stołowego.

Na teren Zakrzówka można wejść w sezonie przez sześć dni w tygodniu o różnych porach (w poniedziałki akwen jest zamykany). Zgodnie z regulaminem z samego kąpieliska można jednak skorzystać tylko w wyznaczonych godzinach, gdy na miejscu są ratownicy. Problemem dla zainteresowanych jest też limit wejść, który generuje kolejki. 

Czytaj też: Nowy park rozrywki w Polsce już otwarty. Tym razem poszalejemy na Pomorzu 

Mieszkańcy Krakowa mają pierwszeństwo. Zmiany jeszcze w lipcu

Mieszkańcy Krakowa z własnych podatków sfinansowali budowę parku. W związku z tym radni Koalicji Obywatelskiej wysunęli propozycję, iż powinni mieć pierwszeństwo w korzystaniu z tej atrakcji. Pomysł wzbudził mieszane reakcje, jednak w środę 3 lipca 2024 roku radni Krakowa dodali odpowiedni punkt do regulaminu parku Zakrzówek.

Już w lipcu mieszkańcy Krakowa będą mogli wchodzić na teren kąpieliska poza kolejnością — wystarczy, że okażą obsłudze akwenu Kartę Krakowską. Zmiana wejdzie w życie po dwóch tygodniach od opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Zobacz też:

Ta krakowska kamienica wygląda jak z baśni braci Grimm. Podobną można znaleźć we Wrocławiu

​Nazywają ją Miastem Aniołów. Leży rzut beretem od Krakowa

W tym miejscu w Polsce powstało nowe jezioro. To wszystko zasługa zwierząt

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | weekend w Polsce