Reklama
Reklama

Jak kupić tanie bilety lotnicze – najlepsze triki

Czekanie na atrakcyjne oferty to dla niektórych hobby. Jednak znacznie więcej osób interesuje się tym, jak kupić tanie bilety lotnicze w sezonie wakacyjnym. Przedstawiamy najlepsze triki, które umożliwią ci znalezienie ofert w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Niestety nie ma jednej sekretnej techniki, która gwarantuje, że po uruchomieniu laptopa czy smartfona i wykonaniu odpowiednich czynności, na ekranie pojawi się lista wyjątkowo atrakcyjnych ofert. Triki polegają na zwiększeniu swoich szans na odnalezienie "perełki" pośród biletów w standardowych cenach. 

Na początku należy dodać się do grup na Facebooku. Wystarczy wpisać hasło "tanie loty" lub "oferty last minute" w oknie wyszukiwarki, żeby natrafić na jedną z okazji i dzięki temu być na bieżąco z aktualnymi promocjami. Dobrym sposobem będzie wyszukiwanie lotów również z miast takich jak Berlin, czy Praga. Można tam dojechać w tani i szybki sposób, a ceny biletów są niekiedy o kilkaset złotych niższe. Jakie inne triki można zastosować?

Triki na tanie bilety lotnicze: szukanie i kupowanie w odpowiednim czasie

Co roku Expedia – operator największych wyszukiwarek turystycznych na świecie, publikuje szczegółowy raport branżowy pt. "Air Travel Hacks". Znajdują się w nim praktyczne i aktualne wskazówki odnośnie do taniego podróżowania. Po przeanalizowaniu cen biletów w poszczególnych dniach okazało się, że spośród miliardów transakcji, najkorzystniejsze były te przeprowadzane w niedzielę. Natomiast najdroższe bilety lotnicze kupowano w piątki.

Najlepszą decyzją jest kupienie biletu na ok. 28-35 dni przed planowaną datą wylotu. Decydując się na wcześniejszy zakup, można zaoszczędzić nawet do 10% w porównaniu, chociażby ze skorzystaniem z oferty na dwa tygodnie wstecz. Najkorzystniejsze ceny są proponowane podróżnym, którzy wylatują we wtorki lub środy.

Triki na tanie bilety lotnicze: ustawianie alertów cenowych i programy lojalnościowe

Ustawienie alertu cenowego może okazać się kluczowe w znajdywaniu tanich biletów lotniczych. Wystarczy zaznaczyć, do której miejscowości podróżny planuje się udać, a następnie pozwolić na przesłanie powiadomienia. Z tej funkcji można skorzystać w praktycznie wszystkich znanych aplikacjach zarówno samych przewoźników, jak i pośredników.

Trikiem na tanie bilety lotnicze będzie też zapisanie się do programu lojalnościowego. W zależności od oferty przewoźnika podróżnik może zbierać punkty i wymieniać je na, np. rezerwacje lotów międzynarodowych, noclegi lub wynajem auta. Oferowane są też miesięczne subskrypcje, zapewniające użytkownikowi dostęp do biletów w promocyjnych cenach.

Triki na uniknięcie odwołania lotu: których połączeń lepiej unikać?

Odwołanie lotu jest zmorą podróżników. Może to pokrzyżować tygodnie, niekiedy miesiące planowania i zepsuć całą przygodę. W okresie letnim nie brakuje przykładów zakłócenia lotów. W raporcie Expedii znalazły się informacje również na ten temat.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez analityków, loty zaplanowane na godzinę po 15:00 były nawet o 50% częściej odwoływane niż te przed wspomnianym terminem. Dlatego chcąc zminimalizować ryzyko, warto unikać tych dat. 

Zobacz też:

"Mała Holandia" w północnej Polsce. Wiosną są tam tłumy turystów

W latach 80 był ulubionym kierunkiem polskich turystów. Dziś też przyciąga klimatem i cenami

​Nie musisz jechać do Prowansji. Lawendowy piknik odbywa się o wiele bliżej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tanie bilety lotnicze