Reklama
Reklama

First minute czy last minute? Sprawdź, kiedy najtaniej zarezerwujesz wakacje

Lato trwa w najlepsze. Wiele osób właśnie teraz planuje letni urlop za granicą. Wtedy często pada pytanie: first minute czy last minute? Ekspertka zdradziła, która opcja jest lepsza i częściej wybierana przez Polaków. Sprawdź już teraz i rezerwuj tanie wakacje.

Szczyt sezonu wakacyjnego przypada na lipiec i sierpień. To właśnie w tych miesiącach wakacje są najdroższe. Czy cena ulegnie zmianie, jeśli zarezerwujemy wyjazd z dużym wyprzedzeniem lub na ostatnią chwilę? W tej kwestii wypowiedziała się Marzena German - ekspertka ds. komunikacja z Wakacje.pl.

First minute - czy to się opłaca?

Większość osób planuje swoje wakacje z wyprzedzeniem, aby pokryły się z urlopem. Według ekspertki ten trend nasilił się przed pandemią, a dziś jest jeszcze silniejszy. Czy zatem first minute może być opłacalne?

Marzena German mówiła, że 45% osób planuje wakacje 3 miesiące wcześniej, a 23% Polaków nawet z półrocznym wyprzedzeniem. W tej opcji możemy liczyć na spore rabaty cenowe. First minute jest zatem opłacalne. 

Last minute droższe niż first minute?

Ekspertka mówiła także o last minute. Jedynie 20% Polaków planuje wakacje na ostatnią chwilę. Okazuje się, że im bliżej wyjazdu, tym cena jest wyższa. Sporadycznie można natrafić na "perełkę" z last minute. To samo zdanie w tej kwestii ma również Marek Kamiński - ekspert ds. turystyki. 

Oferta last minute jest najkorzystniejsza, jeśli chodzi o Bułgarię. To właśnie ten kierunek został uznany za najtańszy.

Ostatnio Bułgaria straciła popularność wśród Polaków, choć warto wybrać się do tego kraju ze względu na pewną, słoneczną pogodę, piaszczyste plaże i szeroki wybór hoteli położonych blisko Morza Czarnego. Jednocześnie, ten kierunek oferuje wiele atrakcji turystycznych i kulturalnych, co czyni go interesującym miejscem nie tylko dla plażowiczów.

Podsumowując, opcja first minute pozwala na skorzystanie z atrakcyjnych rabatów oraz szerszej oferty hoteli i atrakcji. Z kolei last minute, choć czasem oferuje korzystne ceny, często jest droższe i mniej przewidywalne.

Zobacz też:

Rajska wyspa dostępna dla nielicznych. Obowiązują tu surowe limity wstępu

W tych 5 krajach spędzisz wakacje taniej niż w Polsce. Widoki i pogoda gwarantowane

Morze ciepłe jak zupa. Takiej temperatury wody nie odnotowano jeszcze nigdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje | wczasy | turystyka