Ferie, a zamiast śniegu pada deszcz? Te atrakcje na Podhalu sprawdzą się bez względu na pogodę
Ferie zimowe powinny być czasem odpoczynku i zabaw na śniegu. Brak białego puchu nie oznacza jednak, że trzeba zrezygnować z relaksu czy dobrej zabawy. Zwłaszcza na Podhalu, gdzie jest mnóstwo atrakcji, które warto odwiedzić. Które z nich są szczególnie warte zobaczenia i sprawdzą się niezależnie od pogody? Oto nasze propozycje.
Ferie zimowe wiele osób spędza w górach, marząc o jeździe na nartach, sankach, łyżwach, o zimowych spacerach na świeżym powietrzu czy urządzaniu kuligów. Na Podhalu można przyjemnie spędzić czas, nawet gdy zamiast śniegu pada deszcz i podobne aktywności są trudne lub niemożliwe. Papugarnia Egzotyczne Zakopane, Willa "Koliba", Myszogród czy Dom do góry nogami to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na turystów. Gdzie warto się wybrać?
Dom do góry nogami to atrakcja turystyczna, która przyciąga turystów o każdej porze roku. Dom rzeczywiście stoi na dachu, a ponadto z ukosa. Wszystko wewnątrz przyczepione jest do podłogi i wisi nad chodzącymi po suficie odwiedzającymi. Wrażenia są niesamowite, a utrzymanie równowagi wcale nie takie proste. Atrakcja nie jest jednak odpowiednia dla osób z problemami z błędnikiem.
Snowlandia to zimowy park rozrywki w Zakopanem, zlokalizowany przy skoczni narciarskiej "Wielka Krokiew", w otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego. Turyści mogą się tam doskonale bawić, odwiedzając między innymi Pałac Królowej Śniegu, z komnatami pełnymi rzeźb wykonanych przez artystów z Podhala i Słowacji oraz mini-zoo "Tatrzański Park Edukacyjny" z jeleniami, owcami, królikami czy świstakami. Wielką atrakcją jest też Śnieżny Labirynt, będący największą tego typu budowlą w Polsce i na świecie. Wykonany jest ze sztucznego śniegu i zapewnia rewelacyjną zabawę.
Czytaj też: Ferie w polskich górach? Wcale to nie muszą być Tatry. Znamy ciekawsze i tańsze miejsca
Oscypek to twardy, wędzony ser, przygotowywany z mleka owczego. Jest szczególnie popularny w regionie Podhala — nic więc dziwnego, że właśnie tam powstało dedykowane mu muzeum. W Muzeum Oscypka można między innymi zobaczyć, jak wygląda produkcja tego wyrobu, oglądając pokaz na żywo. Uczestnicy mają też okazję samodzielnie przygotować własny serek. W ferie pokazy odbywają się dwa razy dziennie.
Gubałówka zimą zamienia się w Krainę Światła, złożoną z licznych, ledowych lampek. Atrakcja czynna jest codziennie od godziny 16:00, w godzinach pracy kolei. Na przybyłych czekają rzeźby świetlne inspirowane tatrzańską przyrodą i podhalańskim folklorem.
Zobacz też:
To najpiękniejszy park w Europie. Znajduje się w Warszawie
Na tym lotnisku seniorzy mają dodatkowe przywileje. Ominą wszystkie kolejki
Lepsze stoki i niższe ceny karnetów niż w Polsce. Raj dla narciarzy blisko granicy