Reklama
Reklama

Bajkowe miejsce na południu Polski. Tu zachwycisz się naturą bez tłumów

Osoby mieszkające w wielkich miastach marzą o tym, aby choć na chwilę oderwać się od miejskiego zgiełku i wypocząć na łonie natury. Bardzo popularnym kierunkiem są Tatry, jednak warto poznać inne miejsca bez tłumów turystów. Podróżniczka z Tik-Toka pokazała bajkową miejscówkę.

Szukasz miejsca idealnego na letni wypoczynek, jednak obawiasz się tłumów? Jeśli chcesz odetchnąć pełną piersią i zobaczyć piękny krajobraz natury, to koniecznie wyrusz do Kamieniołomu w Kozach

To bajkowe miejsce poleciła podróżniczka z Tik-Toka - Asia Jakubiec, którą obserwuje ponad 61 tys. obserwujących. Tiktokerka w swoich mediach społecznościowych relacjonuje podróże, recenzuje hotele i poleca ciekawe atrakcje. Tak też było i tym razem. 

Kamieniołom w Kozach. To musisz zobaczyć w Małopolsce

Jeśli chcemy odpocząć w trakcie letniego weekendu, to warto wyruszyć w stronę wsi Kozy, która leży w województwie śląskim, a dokładniej na północnych stokach Beskidu Małego. To właśnie tam znajduje się nieczynny kamieniołom. Co to za miejsce?

Kamieniołom w Kozach leży na wysokości 600 m n.p.m. Powstał w 1910-1912 roku i był czynny do lat 90. Obecnie jest wykorzystywany w celach rekreacyjnych. Znajduje się tam malowniczy staw, dużo zieleni oraz punkt widokowy na okolice i ruiny

Asia Jakubiec przekonuje, że jest to idealne miejsce na odpoczynek, ponieważ nie ma tam tłumów turystów, a widoki są cudowne. Podróżniczka poleca wybranie się na wzgórze, aby podziwiać staw z góry. Można tam dojść łatwą trasą. 

Wilczy Staw. Rzut beretem z Kamieniołoma w Kozach

W kolejnym filmiku Asia Jakubiec przedstawia Wilczy Staw, który znajduje się kilka minut spacerem od Kamieniołoma w Kozach. Wystarczy zejść w dół lasu i po chwili zobaczymy dwa, niewielkie jeziora. Dlaczego warto tam pójść?

Według Tiktokerki na szczególną uwagę zasługuje większe jezioro. To właśnie ono robi duże wrażenie ze względu na kolor i odbijanie się tafli koron drzew w jego tafli. Jak widać, w trakcie jednego wyjazdu możemy zwiedzić dwa, magiczne miejsca. 

Zobacz też:

Australijskie miasteczko świnek morskich. GuineaVale podbija Internet i serca

Błękitne, żółte, a nawet purpurowe. Tajemnicze jeziorka w Sudetach

Polacy kupują je na potęgę i wieszają na lodówkach. Tak niszczą swój sprzęt

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka | weekend w Polsce