Reklama
Reklama

Zżółknięty aloes? Dwie przyczyny, z którymi poradzisz sobie natychmiastowo

Aloes to chętnie wybierana roślina doniczkowa. Sama uprawa rośliny może być wymagająca. Aloes rośnie na terenach suchych i gorących, a zapewnienie tych warunków nie jest najłatwiejsze. Z czasem możemy zauważyć, że sukulent marnieje. Co zrobić, gdy aloes zaczyna żółknąć? Przedstawiamy niezawodny sposób na uratowanie rośliny.

Aloes jest sukulentem, więc z podlewaniem go należy naprawdę uważać. Pośród innych roślin, które lubią więcej wody, może niejednokrotnie dojść do pomyłki, przez co przelejemy aloes. W tym właśnie przypadku jego liście zaczynają żółknąć. Innym powodem wybarwiania się liści na żółto jest przesuszenie.

Sposoby na odratowanie zżółkniętego aloesu

Jeśli aloes jest zżółknięty, pomarszczony i opadnięty, oznacza to, że doszło do przelania. W takim przypadku niezbędne jest przesadzenie rośliny. Wcześniej jednak należy pozbyć się liści, które są najbardziej zniszczone.

Czytaj także: Masz wilgoć w domu? Kup tę roślinę, a problem zniknie raz na zawsze

Po zrobieniu tego zabieramy się za przesadzanie aloesu. Podczas czynności należy sprawdzić korzenie. Nadgniłe lub poniszczone fragmenty trzeba usunąć. Sukulent przekładamy do świeżej ziemi odpowiadającej jego wymaganiom. Roślinę stawiamy w miejscu ciepłym i słonecznym.

Co, jeśli aloes został przesuszony? Postępowanie jest o wiele prostsze. Roślinę wystarczy podlać niewielką ilością wody. Z czasem sukulent znów się zazieleni i powróci jego zdrowy wygląd.

Zobacz też:

Ma pyszne owoce podobne do borówki, a jest dużo łatwiejsza w uprawie

Nie wyrzucaj. Zblenduj i podlewaj róże i pomidory, a szybko ci podziękują

Posadź tę roślinę zamiast hortensji. Lwia paszcza w ogrodzie wzbudzi zazdrość sąsiadów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja roślin | rośliny doniczkowe