Reklama
Reklama

Zmieszaj to z nasionami trawy do wysiewu. Murawa będzie bujna i zdrowa

Równy, gęsty, estetyczny trawnik to marzenie każdego posiadacza działki. Warto wysiewać trawę z pewnym dodatkiem, który pomoże to marzenie zrealizować. Czego najlepiej użyć i w jaki sposób? Podpowiadamy.

Po zimie konieczne jest doprowadzenie trawy do porządku. Trawnik zwykle jest pełen suchych i obumarłych resztek roślin, które mogą być siedliskiem chorób i szkodników. Niektóre miejsca mogą też być wysuszone i puste. By trawnik znów odzyskał zachwycający wygląd, warto właściwie o niego zadbać. Nową trawę najlepiej wysiać z pewnym dodatkiem, który sprawi, że będzie bujna i gęsta. O co dokładnie chodzi? Wyjaśniamy.

Trawa po zimie — jak przyspieszyć jej wzrost?

Trawa po zimie wymaga doprowadzenia do porządku. Nie wygląda bowiem szczególnie estetycznie i sama na pewno nie wróci do dawnego stanu. Zwłaszcza wysuszone, puste miejsca wymagają zapełnienia. Pamiętajmy, że trawa może rosnąć nierównomiernie, co również jest bardzo problematyczne. Na szczęście istnieje sposób, by przypominała murawę znaną z telewizji.

Aby nie wyjadały jej ptaki, nie rozmywał deszcz i nie wypalało słońce, nasiona trawy warto wysiewać z odpowiednim dodatkiem, który temu zapobiegnie i przyspieszy kiełkowanie. Tym dodatkiem jest nawóz. Niektórzy niepotrzebnie obawiają się takiego połączenia. Tymczasem wystarczy odpowiednio wybrać nawóz. Zainwestujmy w taki, który jest dedykowany do pielęgnacji trawy. Trzeba dokładnie zapoznać się z zalecaną ilością i nie przekraczać dozwolonej normy.

Czytaj też: To zdrowe warzywo możesz mieć we własnym ogrodzie. Nie przegap terminu siewu 

Jak siać trawę z nawozem i kiedy to robić?

Sianie trawy z nawozem wcale nie jest trudne, jednak należy trzymać się kilku zasad. Najważniejsze, by oddzielnie wysiewać trawę, a oddzielnie sypać nawóz, zaczynając od trawy. Przez pierwsze kilka dni po wysiewie nasiona będą potrzebować wody, więc trawnik należy regularnie zraszać.

Nawożenia nie należy zaprzestawać nawet wówczas, gdy zauważymy pierwsze kiełki. Dzięki temu źdźbła nie padną ofiarą choroby grzybowej. Kiedy siać trawę? Ogrodnicy polecają to robić jesienią lub wiosną.

Zobacz też:

Podlewaj tym budleję Dawida. Efekt zachwyci nie tylko motyle 

Mówią, że to najwytrzymalsze kwiaty. Dobrze znoszą nawet upał i suszę

Pokrój na kawałki, zalej wodą i podlej. Pelargonie wystrzelą nowymi kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja roślin | sadzenie | działka | nawożenie