Reklama
Reklama

Wystarczy, że zrobisz to raz w roku. Trzykrotka odwdzięczy się bujnymi liśćmi

Trzykrotka to roślina doniczkowa, która nie ma zbyt dużych wymagań pielęgnacyjnych, potrafi dobrze poradzić sobie nawet w trudnych warunkach. Najlepiej jednak rośnie w wilgotnych miejscach, dlatego niektórzy stawiają ją w łazience. Możemy też przyspieszyć jej wzrost pewnym zabiegiem. Kwiat będzie miał bujne liście.

Cechą charakterystyczną trzykrotki są fioletowo-zielone liście. Tym kwiatem warto ozdobić salon, kuchnię, łazienkę, a nawet słoneczny taras lub balkon. Wiele osób sadzi roślinę w wiszącej doniczce, z której swobodnie zwisają jej pędy. Jeszcze inni pragną, aby rozrosła się na cały parapet. Podpowiadamy, co zrobić, żeby przyspieszyć wzrost trzykrotki

Co zrobić, żeby trzykrotka urosła w błyskawicznym tempie?

Trzykrotka na ogół jest rośliną, która szybko wypuszcza nowe pędy. Z łatwością możemy ją ukorzenić. Co jednak zrobić, żeby urosła w błyskawicznym tempie i dobrze się rozwijała?

Raz w roku, najlepiej wiosną, powinniśmy wykonać zabieg, jakim jest przesadzanie rośliny. Wsadzając ją do nowej ziemi, sprawimy, że będzie miała uzupełnione wszystkie składniki odżywcze. 

Po przesadzeniu polecamy też umieszczenie trzykrotki na słonecznym stanowisku, jednak nie z bezpośrednio padającymi promieniami słonecznymi. Dobrze, gdyby było osłonięte od wiatru

Czym nawozić trzykrotkę? Przepis na domowy nawóz

Po przesadzeniu trzykrotki zaleca się jej nawożenie. Roślinę nawozimy co dwa tygodnie. W tym celu warto zastosować produkty w płynie. Możemy także samodzielnie przygotować nawóz z popularnego odpadu, jakim są skórki bananów. Zadziała on na roślinę jak pobudzający koktajl. W jaki sposób zatem przyrządzić domową odżywkę?

Skórki bananów należy pokroić na mniejsze kawałki, wrzucić do słoika i zalać gorącą wodą. Taką mieszankę pozostawiamy na 48 h. Po tym czasie odcedzamy ją przez sitko. Zanim podlejemy trzykrotkę bananowym nawozem, musimy uprzednio rozcieńczyć go z wodą w proporcji 1:1

Nawóz ze skórek bananów zawiera potas, fosfor, magnez i azot. Dzięki zawartości tych minerałów trzykrotka urośnie w szybkim tempie, wypuści bujne liście, ale też będzie miała wzmocniony system korzeniowy. Zwiększy się również jej odporność na choroby. 

Zobacz też:

W Łańcucie zakwitły wyjątkowe lilie. Zachwycają wyglądem, lecz ich zapachu nie da się znieść

Szukasz roślin, które kwitną aż do jesieni? Te krzewy sprawdzą się idealnie

Podlewaj tym grządki z cebulą. Będą wyjątkowo dorodne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin