Reklama
Reklama

Wrzos czy wrzosiec? Ogrodnik tłumaczy, na czym polega różnica

Wrzosy uważane są za symbol jesieni. Jest tak ze względu na termin kwitnienia rośliny, który trwa od sierpnia aż do października. Z tego powodu często możemy je zobaczyć w ogrodach, ale też w doniczkach na parapetach. Jednakże niewiele osób wie, że mogą one mieć zupełnie inną roślinę. Czym się różnią wrzosy od wrzośców? Rozbieżność zauważysz, gdy dokładnie się im przyjrzysz.

Wrzosy i wrzośce to dwie zupełnie różne rośliny, które dla wielu mogą wydawać się takie same. Z tego względu podczas zakupów niejednokrotnie przez pomyłkę i niewiedzę można wybrać nie to, co chcieliśmy.

Zarówno wrzosy, jak i wrzośce to rośliny zimozielone. Są więc one zielone przez cały rok, niezależnie od panującej pogody czy temperatury. Cechą wspólną dla kwiatów jest też łatwość w uprawie czy podobny wzrost.

Czytaj także: Twoje wrzosy będą najpiękniejsze w okolicy. Wystarczy, że dodasz kilka kropel do konewki z wodą

Wrzosy czy wrzośce? Tak je odróżnisz

Wbrew pozorom wrzosy i wrzośce o wiele więcej dzieli niż łączy. Przede wszystkim mają one inne kwiatostany. Kwiatostany wrzosów są kielichowate, przypominające dzwoneczki, a wrzośców dzbanuszkowate, wyglądające jak rurki. Różnią je też liście, u wrzosów łuskowate, natomiast u wrzośców igiełkowate.

Kwiaty pojawiają się jednak w zupełnie innym czasie. Wrzosy kwitną od sierpnia do października. Termin kwitnięcia wrzośców jest odległy, bo kwiaty rośliny podziwiamy między lutym a kwietniem.Zobacz też:

Ulewa lub grad zniszczyły pomidory? Nie martw się, możesz je uratować

Zamiast wyrzucać, podlej petunie. Balkon obsypie się kwiatami

Twój trawnik wygląda marnie? W ten sposób możesz go zagęścić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | pielęgnacja roślin