Reklama
Reklama

Wlej odrobinę do wazonu z wodą. Róże postoją nawet 2 tygodnie

Cudownie kwitnące kwiaty cięte mogą stać się rewelacyjną ozdobą w mieszkaniu. Jednak po jakimś czasie, rośliny umieszczone w wazonie więdną i nadają się wyłącznie do wyrzucenia. Co zrobić, żeby kwiatki stały dłużej? Okazuje się, że istnieje pewien sprytny sposób, który to umożliwia.

Kwiaty cięte. Co zrobić, by cieszyć się nimi dłużej?

Róże, tulipany czy pięknie skomponowane bukiety umieszczone w wazonach stanowią doskonałą ozdobę każdego mieszkania. Niestety, w wielu przypadkach żywot kwiatów kończy się po kilku dniach, a zwiędnięte rośliny nadają się wyłącznie do wyrzucenia. Na szczęście istnieje pewien sposób, który pozwoli cieszyć się nimi dłużej. O co konkretnie chodzi? 

Aby przedłużyć żywotność roślin ozdobnych umieszczanych w wazonach, wiele osób wykorzystuje... wybielacz. Wystarczy wlać dosłownie kilka kropel do wazonu z wodą, aby kwiaty przetrwały dłuższy czas. Z czego to wynika? Wybielacz wyeliminuje bakterie obecne w wodzie, które są odpowiedzialne za więdnięcie rośliny. Dzięki tej metodzie róże mogą postać nawet 2 tygodnie

Kwiaty w wazonie postoją dłużej. Sprawdź inne skuteczne sposoby

Jak jeszcze można sprawić, by kwiaty w wazonie miały większą żywotność? Okazuje się, że bardzo istotne jest regularne wymienianie wody. Oprócz tego dobrze jest codziennie przycinać lekko łodygi owych roślin. Wystarczy skracać je o około 1-2 cm. Najlepiej robić to za pomocą ostrego sekatora, by nie poszarpać łodygi.

Przeczytaj też: Kwiaty w wazonie nie muszą więdnąć po dwóch dniach. Odrobina tego płynu wydłuży ich świeżość

Co ciekawe, do pozbycia się bakterii odpowiedzialnych za gnicie kwiatów, można użyć również aspiryny. Ów środek powinien zmniejszyć ryzyko szybkiego zwiędnięcia roślin. Wystarczy pokruszyć pół tabletki aspiryny i wsypać ją do wazonu. Kwiaty cięte można również pokrzepić za pomocą niewielkiej ilości cukru (około pół łyżeczki). Dzięki temu składnikowi rośliny utrzymają świeżość na dłużej. 

Zobacz też:

Jeszcze w lipcu podlej tym hortensje. Będą kwitły znacznie dłużej

Twoje borówki amerykańskie będą najładniejsze w okolicy. Musisz tylko pamiętać o tych zasadach

Nie przegap tego terminu w ogrodzie. Później nie uda ci się przesadzić piwonii

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | pielęgnacja roślin