Reklama
Reklama

Twój mąż chrapie? Postaw w sypialni tę roślinę, a problem zniknie

Sen jest niezwykle ważny dla całego naszego organizmu. Wobec tego, gdy po ciężkim dniu kładziemy się do łóżka, pragniemy jedynie ciszy i spokoju. Często jednak zaburzone jest to przez chrapanie partnera, które niejednokrotnie nie pozwala nam zasnąć przez pół nocy. Wtedy to warto zakupić roślinę, rozwiązującą ten problem. Sprawdź, o jakim okazie mowa.

Problem chrapania podczas snu to głównie domena mężczyzn, lecz zdarzają się przypadki także wśród kobiet. Z pomocą przychodzi roślina doniczkowa, którą wystarczy umieścić w naszej sypialni. Dzięki temu chrapanie już dłużej nie będzie problemem, co zostało udowodnione przez NASA. Sprawdź, którą roślinę warto kupić i ustawić w pobliżu łóżka.

Co jest przyczyną chrapania?

Chrapanie pojawia się, ponieważ gdy zapadamy w sen, gardło nieco się zwęża, a przepływające powietrze wprawia w drgania ściany dróg oddechowych.  W rezultacie powietrze ulatnia się przez usta i w związku z tym wydobywają z nich różne dźwięki.

Niektóre osoby cierpią również na bezdech senny, podczas którego przepływ powietrza jest na chwilę całkowicie zablokowany. W celu odblokowania go nasze ciało zaczerpuje duży haust powietrza, co także przyczynia się do wydawania różnych dźwięków.

Jednak przyczyn chrapania może być więcej. Do najczęstszych z nich należy zła budowa przegrody nosowej, zły tryb życia, używki, alkohol i choroby układu oddechowego. Warto od razu próbować działać w kierunku zapobiegania temu problemowi, ponieważ oddychanie ustami, a nie nosem, niesie za sobą wiele konsekwencji. Nie tylko wysuszamy sobie w ten sposób gardło i krtań, ale i towarzyszy nam nieprzyjemny smak w ustach, a nasze zęby są w gorszej kondycji.

Czytaj również: Wykorzystaj sok z tej rośliny jako odżywkę do kwiatów doniczkowych. Będą rosły jak szalone

Dzięki tej roślinie chrapanie nie będzie już problemem. Co jest kluczem do sukcesu?

Często chrapanie jest kłopotliwe nie tylko dla osoby, która ma z tym problem, ale i dla tego, kto jej towarzyszy. Wobec tego, jeśli kiedykolwiek mieliście nieprzespaną noc z powodu chrapania partnera, to mamy na to idealne rozwiązanie.

Według najnowszych badań NASA wystarczy, że w naszej sypialni postawimy ananasowatą roślinę. Produkuje ona duże ilości tlenu i znacznie poprawia jakość powietrza. Dzięki temu przyczynia się do lepszego oddychania, a więc i do mniejszej ilości dźwięków podczas snu.

Ananasa w doniczce możemy kupić w każdym sklepie ogrodniczym. Jest to mała roślina, która na szczycie wytwarza niewielki, niejadalny owoc. Okaz ten żyje zazwyczaj około dwóch lat, więc na pewno wyprodukuje wiele tlenu w naszej sypialni. Warto mieć tę roślinę w swoim pomieszczeniu, nawet gdy nie borykamy się z problemem z chrapaniem, ponieważ dotleniony pokój wpłynie na nasz spokojniejszy sen.


Zobacz też:

Po tej odżywce epipremnum zacznie uginać się od nowych liści. Nie wydasz na nią grosza

Ślimaki boją się tego produktu jak ognia. Wystarczy rozsypać go na grządkach

Częstuję borówkę amerykańską moim śniadaniem. Dzięki temu owoce zbieram pełnymi garściami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe