Reklama
Reklama

To najlepszy nawóz do roślin. Zdradził mi go znajomy działkowiec

Jeżeli latem chcesz zebrać pełne kosze malin, wiosną powinieneś zacząć wzmacniać swoje rośliny za pomocą domowego nawozu. Przepis na najlepszą naturalną odżywkę zdradził mi ostatnio znajomy działkowiec, który co roku cieszy się obfitymi plonami. Jego owoce zawsze są duże, soczyste i jędrne.

Szukasz przepisu na skuteczny nawóz do roślin, który możesz przygotować samodzielnie? Jeśli sadzisz w ogrodzie maliny i jesienią chcesz mieć obfite plony, lepiej nie używaj gotowych produktów ze sklepów ogrodniczych. Na ogół sporo kosztują, a efekty po ich zastosowaniu nie zawsze są satysfakcjonujące. Zamiast nich zastosuj naturalną odżywkę za grosze z dwóch składników, które na pewno masz w kuchni. 

Po zmieszaniu ich z wodą, otrzymasz domowy preparat wzmacniający, który dostarczy krzewom witamin i minerałów. Mój znajomy działkowiec stosuje go regularnie, raz na 1,5 tygodnia i dzięki temu latem zawsze zbiera pełne kosze smacznych owoców. 

Nakarm tym maliny, a będą obficie owocować. To najlepszy nawóz do roślin

Nawóz do malin przygotujesz z tanich składników, które na pewno masz w swojej kuchni. Potrzebne ci będą: drożdże z lodówki (1 kostka) i 8 łyżek cukru. Dokładnie wymieszaj oba produkty w 10 litrach wody. Po około 20 minutach odżywka powinna zacząć się pienić. 

Zanim podlejesz gotowym preparatem swoje maliny, rozcieńcz go jeszcze raz w wodzie w proporcjach 1:5, (1 porcja nawozu na 5 porcji wody). Po zastosowaniu tego nawozu raz na 1,5-2 tygodnie twoje rośliny na pewno będą w lepszej kondycji, a latem doczekasz się obfitych zbiorów owoców. 

Może cię zainteresować: Sadzisz ogórki? Wsyp to do ziemi, a zbierzesz dwa razy więcej plonów

Kiedy sadzić maliny i jak je uprawiać? O tych zasadach musisz pamiętać

Maliny możesz posadzić wiosną, w kwietniu albo jesienią na przełomie października i listopada. Najlepiej trzymaj się tych terminów, bo są to najlepsze okresy, by sadzonki dobrze się ukorzeniły i zdrowo rosły. Tydzień lub dwa zwłoki nie powinny jednak znacząco wpłynąć na kondycję krzewów. Stanowisko dla malin powinno być słoneczne, ale w lekkim półcieniu również sobie poradzą (zwłaszcza regularnie nawożone). 

Najlepsze podłoże dla tych roślin to gleba żyzna, o lekko o kwaśnym pH od 6,0 do 6,5. Przed umieszczeniem sadzonek w glebie, koniecznie wymieszaj ziemię z dojrzałym kompostem, obornikiem bydlęcym lub kurzym, aby na starcie dostarczyć roślinom niezbędnych składników odżywczych.


Zobacz też:

Zapomnisz o pleśni w łazience. Wystarczy, że umieścisz w niej te rośliny

Koniecznie zrób to, gdy papryka kwitnie. Owoce będą duże i jędrne

Możesz uprawiać arbuzy w ogrodzie. Sprawdź, kiedy najlepiej je posiać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | nawożenie | domowe sposoby | triki | pielęgnacja roślin