Reklama
Reklama

Ten napar ochroni pomidory przed szkodnikami. Podlewaj regularnie, by mieć zdrowe owoce

Pomidory na balkonach i ogródkach są już podrośnięte. Wszystko dzięki pogodzie, która w tym roku jest wyjątkowo korzystna dla wzrostu sadzonek. Co jednak zrobić, żeby ochronić roślinę przed szkodnikami? Podlewaj ją regularnie tym naparem i ciesz się dużymi oraz zdrowymi owocami.

Pomidory są chętnie uprawiane na balkonach i w ogródkach. Ich owoce można wykorzystać do zrobienia sałatki, kremu i przetworów. Takie domowe pomidory smakują wspaniale na kanapkach. Warto zatem zabezpieczyć sadzonki przed szkodnikami i dodatkowo przyspieszyć wzrost roślin. Dzięki naparowi z liści laurowych zbierzesz obfite i zdrowe plony. 

Uprawa pomidorów. Ziemia, stanowisko i podlewanie

Pomidory można uprawiać zarówno w szklarni, pod tunelem, jak i na balkonie. Musimy zapewnić im w tych miejscach próchniczą, przepuszczalną i odżywioną ziemię z dużą ilością azotu. Jej pH powinno wynosić od 5,5 do 6,5

Sadzonki należy umieścić w słonecznym stanowisku, gdzie będą miały dostęp do światła przez 6-8 godzin. Do prawidłowego wzrostu potrzebują dużo wody, jednak nie możemy ich przelać, ponieważ zaczną gnić. Jak zatem prawidłowo je nawadniać?

Pomidory najlepiej podlewać metodą "od dołu". W tym celu wkładamy donice do dużej miski z wodą. Dzięki temu korzenie "napiją się" wystarczającej ilości wody. Po przesadzeniu do ziemi nawadniamy je co 4-5 dni

W dalszym rozwoju rośliny podlewamy rzadziej, lecz regularnie. Najlepiej czynność tę wykonywać rano lub wieczorem. Wodę lejemy z konewki prosto do gleby, uważając na liście i łodygi

Duże i zdrowe owoce. Domowy napar dla pomidorów

Polecamy przygotowanie naparu z liści laurowych dla pomidorów, dzięki któremu uzyskamy duże i obfite owoce, a do tego ochronimy sadzonki przed szkodnikami. Liście laurowe mają w swoim składzie witaminę A, E oraz B. Ponadto zawierają też cenne minerały tj. żelazo, wapń, cynk i magnez. Jak zatem zrobić z nich nawóz?

Wystarczy wrzucić do słoika 4 lub 5 liści laurowych i zalać je 1 l ciepłej, przegotowanej wody. Naczynie należy dobrze zakręcić i odstawić na kilka godzin. Po tym czasie możemy podlać sadzonki pomidorów tym domowym naparem. 

Zobacz też:

Podlewaj tym budleję Dawida. Efekt zachwyci nie tylko motyle 

Mówią, że to najwytrzymalsze kwiaty. Dobrze znoszą nawet upał i suszę

Pokrój na kawałki, zalej wodą i podlej. Pelargonie wystrzelą nowymi kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja roślin | warzywniak