Reklama
Reklama

Ten krzew ozdobi każdy ogród. Sprawdź, kiedy sadzić i jak go pielęgnować

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Właściciele ogrodów z pewnością zastanawiają się, jak ozdobić swoje działki. Jednym ze sposobów na upiększenie przydomowej przestrzeni jest posadzenie krzewów ozdobnych, takich jak dereń kousa. Kiedy powinno się go posadzić i o czym pamiętać, jeśli chodzi o pielęgnację?

Kiedy posadzić dereń kousa? Anielski krzew ozdobi twój ogród na wiosnę

Pięknie prezentujący się ogród to marzenie każdego ogrodnika. W jego realizacji mogą pomóc różnego rodzaju krzewy ozdobne. Jednym z nich jest dereń kousa, który ze względu na zachwycające, białe listki (podsadki) wyrastające u podstaw kwiatostanów jest nazywany również anielskim krzewem. Roślina pochodzi z Azji, a jako krzew ozdobny jest uprawiana w wielu krajach świata. 

Kiedy powinno się sadzić dereń kousa? Anielski krzew zazwyczaj jest sadzony w ogródkach w maju. Co ciekawe, roślina może pełnić rolę nie tylko ozdobnego krzewu, ale również niedużego drzewka osiągającego nawet 6 m wysokości. 

Jak dbać o dereń kousa? Odpowiednia pielęgnacja jest istotna

Anielski krzew może wprowadzić do ogrodu magiczną atmosferę. Jednak decydując się na uprawę derenia kousa, warto wiedzieć, w jaki sposób powinno się pielęgnować rzeczoną roślinę. Właściwe metody uprawy sprawią, że krzew odwdzięczy się zapierającą dech w piersiach prezencją. 

Stanowisko derenia kousa powinno być osłonięte przed wiatrem i dobrze nasłonecznione. Roślina będzie się dobrze rozwijać w takim miejscu, jednak można również rozważyć stanowiska półcieniste. Co istotne, anielski krzew dobrze jest wyściółkować korą ogrodową i regularnie podlewać, by zapobiec wysuszeniu się podłoża. Ziemia powinna być żyzna i próchnicza o lekko kwaśnym odczynie.

Przeczytaj też: Gdy sąsiadka wynosiła kartony do ogrodu, pukałam się po głowie. Teraz robię to samo

Dereń kousa nie wymaga zbyt obfitego nawożenia – w okresie wiosennym dobrze jest uzupełnić składniki odżywcze w glebie za pomocą nawozu organicznego. Jeśli chodzi o przycinanie gałązek, to w przypadku tego krzewu nie trzeba tego robić.

Zobacz też:

Częstuję borówkę amerykańską moim śniadaniem. Dzięki temu owoce zbieram pełnymi garściami

Chcesz, by twoje tuje były gęste i błyszczące? Nie wyrzucaj tej rzeczy, tylko rozsyp wokół nich

O tej roślinie pisał nawet Szekspir. Sprawdź, jak ją uprawiać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | pielęgnacja roślin | sadzenie