Reklama
Reklama

Te warzywa możesz sadzić na balkonie. Nie potrzebują dużo miejsca

Warzywa możemy sadzić nie tylko w ziemi, ale też na balkonie. Wystarczy kilka prostych trików, aby już niedługo cieszyć się balkonowym warzywniakiem. Co zatem najlepiej urośnie na balkonie? Sprawdź listę warzyw. Możesz być zaskoczony.

 

Nie każdy wie, że warzywa z własnej uprawy można posadzić na balkonie. Dzięki temu stworzymy na nim mały warzywniak. Żeby jednak tak się stało, na początek musimy poznać listę warzyw oraz sposoby ich pielęgnacji. To nic trudnego, nawet dla początkującego ogrodnika.

Jakie warzywa można posadzić na balkonie?

Co najlepiej urośnie na balkonie? Czy tak mała przestrzeń jest odpowiednia do stworzenia hodowli? Jak się za to zabrać? Są to najczęstsze zadawane przy uprawie warzyw na balkonie. Warto zatem na początek sprawdzić listę warzyw na rozsady balkonowe i wybrać swojego faworyta

Na balkonie możemy posadzić pomidory, nie tylko karłowate, czerwone, ale też te pomarańczowe czy żółte. Kolejnym, balkonowym warzywem jest sałata, którą wysiewamy lub sadzimy z korzenia

Jeśli chcemy mieć szczypior przez cały sezon, to warto postawić na cebulę dymkę. Rzodkiewka również jest trafnym wyborem do hodowania na balkonie. Te dwie rośliny nie wymagają nawożenia, a odpowiedniego nawadniania. 

Na balkonie stworzymy mini hodowlę papryczki chili. Zioła także nadają się na balkon, a ich wybór jest nieograniczony. 

Sadzenie warzyw na balkonie - najważniejsze zasady

Rozsady warzyw na balkon najlepiej przygotować wczesną wiosną. Sadzimy je tak samo, jak te na grządki, jednak później trafiają do doniczek lub skrzynek. Wybieramy specjalną ziemię do wysiewu i pikowania, dodajemy trochę perlitu, żeby ją rozluźnić. 

Warzywa na balkonie warto zasilać nawozem, aby jeszcze bardziej pobudzić je do wzrostu. Dzięki temu unikniemy też działania szkodników. Idealnym wyborem jest kompost, założony nieopodal warzywniaka. 

Jak widać, uprawa warzyw na balkonie nie należy do bardzo skomplikowanych. Stosując te najważniejsze zasady, uzyskamy obfite plony z balkonowego warzywniaka. 

Zobacz też:

Te nowalijki wyhodujesz na parapecie. Możesz sporo zaoszczędzić

Drzewka w ogrodzie nie chcą rosnąć? Zastosuj metodę ogrodnika, nim zmarnieją

Chcesz uprawiać warzywa bez chwastów? Ta metoda jest idealna dla ciebie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: warzywniak | balkon