Reklama
Reklama

Te kwiaty są czarne jak noc i bujnie kwitną. Posadź je, a sąsiadki oszaleją z zazdrości

Jeśli marzysz o tym, aby w tym roku twój ogród prezentował się jeszcze piękniej i oryginalniej, powinnaś koniecznie posadzić w nim... czarne kwiaty. Wbrew przesądom, ten kolor nie przyniesie ci pecha, a będzie wyjątkowo pięknym tłem dla innych, kolorowych gatunków roślin. Wszystkie sąsiadki oszaleją z zazdrości na widok twojej działki.

W tym roku posadź czarne kwiaty w swoim ogrodzie. Te gatunki wprowadzą na twoją działkę niepowtarzalny, eklektyczny - lekko mroczny, a zarazem elegancki klimat, przez co mogą być jego największą ozdobą.

Na rabatach prezentują się oryginalnie ale sprawdzą się nie tylko na Halloween. Zachwycą wyglądem również wiosną czy latem. Zarówno jako główny akcent na rabatach, jak i jako tło dla innych, kolorowych roślin. 

Czarne kwiaty nie istnieją, ale niektóre rośliny dają taki efekt

Niestety całkowicie czarne kwiaty nie istnieją, gdyż żadne rośliny ozdobne nie są w stanie samodzielnie wytworzyć takiego barwnika. Odmiany kwiatów w odcieniach bardzo ciemnego fioletu czy bordo dają jednak taki sam efekt. Trzeba im się naprawdę dobrze przyjrzeć, aby zauważyć, że tak naprawdę nie są czarne, tylko mają inny kolor. 

Czarne kwiaty w ogrodzie to świetny pomysł, jeśli marzysz o ciekawym tle dla innych roślin, zwłaszcza białych i czerwonych, ale również pomarańczowych, żółtych czy niebieskich. Nie przesadzaj jednak z ich ilością, bo wtedy możesz przestraszyć sąsiadów... No chyba, że taki właśnie jest twój cel. 

Może cię zainteresować: Chcesz, by bratki przykryły całą rabatkę? Nie popełnij tego błędu przy sadzeniu

Te rośliny posadź w ogrodzie, jeśli marzysz o czarnych kwiatach. Są piękne i oryginalne

Jednym z najpiękniejszych "czarnych kwiatów", które możesz posadzić nie tylko w ogrodzie na rabatach, ale także w skrzyniach na balkonie lub tarasie jest widoczna na zdjęciu głównym petunia "black velvet". 

Nie jest to jednak jedyny ciemny gatunek, który warto mieć na swojej działce. Inne "czarne odmiany kwiatów", które możesz posadzić jeszcze w tym roku to m.in.:

  • hiacynt - "midnight mystic"
  • bratek "black king"
  • kalla "black star"
  • lilia azjatycka "nightrider"
  • tulipan "queen of night"


Zobacz też:

Hortensja omarzła? Ogrodnik zdradza, jak ją uratować

Ten kwiat warto mieć w ogrodzie. Jego zapach zachwyca ludzi, a odstrasza komary

Podsypują tym pomidory, żeby były smaczniejsze. Ogrodnik ostrzega

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | uprawa roślin | pielęgnacja roślin