Reklama
Reklama

Ta roślina powinna się znaleźć w każdej sypialni. Oczyszcza powietrze i wpływa na dobry sen

Odpowiednie warunki do snu to podstawa efektywnego odpoczynku. Sypialnia powinna być regularnie wietrzona i ciemna podczas snu. Jednym z dodatkowych elementów jest postawienie roślin w środku pomieszczenia.

Może się zdarzyć, że w domowym powietrzu pojawią się toksyny. Dzieje się to z rozmaitych powodów m.in. ze względu na smog w sezonie zimowym będący problemem w wielu częściach Polski czy emisję szkodliwych substancji, chociażby przy okazji przypalenia jedzenia w kuchni lub używania środków czystości w trakcie sprzątania. Dlatego warto dowiedzieć się, jak można polepszyć stan powietrza.

Rozwiązaniem problemów może być dodanie rośliny do sypialni. Ten sposób można również wykorzystać w przypadku innych pomieszczeń, na przykład salonu, bawialni, czy jadalni. Trzeba jednak wiedzieć, które gatunki roślin będą się do tego nadawać. Dokonując odpowiedniego wyboru, rzeczywiście można pozytywnie wpłynąć na jakość powietrza.

Czy rośliny rzeczywiście pozytywnie wpływają na jakość powietrza w sypialni?

Często pojawiają się głosy dotyczące tego, że mała ilość roślin w domu nie ma rzeczywistego wpływu na jakość powietrza. Nad tym zagadnieniem pochylili się specjaliści z NASA. Stwierdzili, że wiele popularnych roślin pomaga w utrzymaniu dobrej jakości powietrza.

Rośliny działają w ten sposób, że rozpraszają toksyny i uwalniają tlen nawet przez całą noc. Ich oddziaływanie dotyczy również łagodzenia objawów alergii i redukcji stresu. Do tego dochodzą też aspekty estetyczne, co również ma wpływ na odpoczynek. W ładnym pomieszczeniu łatwiej się relaksujemy.

Czytaj również: Twoje rośliny są zakurzone? Czyszcząc je w ten sposób nie uszkodzisz liści

Postaw tę roślinę w swojej sypialni i zatrać się w błogim śnie

Rośliną, która nada się do oczyszczenia powietrza w sypialni, jest Sansewieria. Okaz słusznie zyskuje na popularności w ostatnich latach. Dzieje się tak ze względu na ładny wygląd oraz zdolność do oczyszczania powietrza.

Sansewieria ma wyjątkową zdolność do absorbowania i neutralizowania szkodliwych toksyn. Do takich związków zalicza się m.in. benzopiren, formaldehyd, trichloroetylen, ksylen oraz amoniak. 

Dodatkowo sansewieria posiada zdolność wytwatwarzania tlenu w nocy, dzięki czemu poprawia jakość naszego snu. Niektórzy naukowcy twierdzą, że roślina ta poprawia samopoczucie i zmniejsza napięcie. Jej zaletą jest również łatwa uprawa. Sansewieria należy do mało wymagających roślin, które dobrze sobie radzą nawet bez regularnego nawożenia czy zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych.


Zobacz też:

Ma pyszne owoce podobne do borówki, a jest dużo łatwiejsza w uprawie

Nie wyrzucaj. Zblenduj i podlewaj róże i pomidory, a szybko ci podziękują

Posadź tę roślinę zamiast hortensji. Lwia paszcza w ogrodzie wzbudzi zazdrość sąsiadów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe