Reklama
Reklama

Ta roślina pochłania wilgoć jak odkurzacz. Koniecznie postaw ją w mieszkaniu

Czy wiesz o tym, że istnieją rośliny doniczkowe, które pochłaniają wilgoć i oczyszczają powietrze? Oczywiście nie zastąpią dobrej wentylacji, ale mogą znacznie poprawić komfort w twoim mieszkaniu. Te trzy gatunki są niezwykle pożyteczne, łatwe w uprawie i stanowią piękną ozdobę wnętrza. Nie powinnaś wahać się więc długo, aby postawić je w swoim mieszkaniu.

Na pewno nie mieszka ci się komfortowo, jeżeli w twojej łazience, przedpokoju czy salonie jest zbyt wilgotne powietrze. Być może nawet sporadycznie pojawia się u ciebie pleśń, która jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. W takim wypadku koniecznie powinieneś zadbać o odpowiednią wentylację mieszkania. 

Zapobiegawczo możesz również porozstawiać w swoim domu doniczki z pożytecznymi roślinami, które dzięki swym właściwościom absorbującym przez swoje liście pochłaniają wilgoć niczym naturalne odkurzacze. Skutecznie oczyszczają powietrze, a ich pielęgnacja jest tak banalna, że bez trudu poradzisz z nią sobie, nawet jeśli zupełnie nie masz "ręki do kwiatów". 

Bluszcz angielski usuwa wilgoć i pleśń, ale zawsze trzymaj go z dala od zwierząt

Bluszcz angielski jest gatunkiem wręcz idealnym do postawienia w łazienkach, w których wentylacja często pozostawia wiele do życzenia. Oczyszcza powietrze z wilgoci oraz pleśni i może stać nawet w bardzo małych pomieszczeniach, choć najlepiej rośnie w jasnym, rozproszonym świetle. Nie jest wymagający pod względem pielęgnacji. Musisz jedynie pamiętać o tym, aby regularnie go podlewać. 

Pamiętaj jednak, że liście bluszczu angielskiego są trujące dla zwierząt domowych, dlatego zawsze stawiaj go wysoko, w miejscach, do których psy i koty nie mają dostępu. Najlepiej w wiszących donicach albo na szafkach, do których twój ciekawski pupil na pewno nie będzie w stanie dosięgnąć.

Może cię zainteresować: Nie grudnik ani gwiazda betlejemska. To najpiękniejsza roślina doniczkowa na Boże Narodzenie

Skrzydłokwiat to naturalny oczyszczacz powietrza. Nie obrazi się, jeśli postawisz go w korytarzu

Skrzydłokwiat to kolejny naturalny oczyszczacz powietrza o niewielkich wymaganiach uprawowych. Jego piękne liście szybko opadną, jeśli nie będziesz pamiętał o jego częstym nawadnianiu. Roślina pochłania wilgoć i toksyny z powietrza. 

Nie przeszkadza jej również brak bezpośredniego światła słonecznego. Sztuczne jest dla skrzydłokwiatu wystarczające, dlatego idealnie nadaje się do uprawy w pozbawionym okna korytarzu czy łazience. Pamiętaj jednak, że podobnie jak bluszcz, jest to gatunek niebezpieczny dla zwierząt, więc doniczkę z nim staraj się trzymać poza ich zasięgiem.

Czytaj również: Mówią, że ta roślina przynosi dobrobyt. Jest wymagająca, ale jej kwiaty zachwycają

Wężownica

Wężownica (znana również jako sansewieria albo język teściowej) zaliczana jest do gatunków roślin najlepiej absorbujących wilgoć i toksyny z powietrza. Posiada przy tym niezwykle piękne liście, więc będzie stanowić piękną ozdobę każdej sypialni czy salonu. Lubi światło, ale to bardzo wytrzymały kwiat, dlatego, poradzi sobie również w gorzej oświetlonych pomieszczeniach. Aby zachowała swe walory dekoracyjne, wystarczy właściwie podlewać ją co dwa-trzy tygodnie.

Zobacz też:

Cynie będą kwitły aż do późnej jesieni. Wystarczy, że zadbasz o te dwie rzeczy

Po zebraniu porzeczek pamiętaj o tym zabiegu. Krzewy ci podziękują

Możesz mieć nawet dwa razy więcej hortensji w ogrodzie. Wystarczy 20 dni

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe