Reklama
Reklama

Szukasz roślin, które kwitną aż do jesieni? Te krzewy sprawdzą się idealnie

Chcesz mieć piękne otoczenie roślin na swojej działce od lata aż do jesieni? Jeśli tak, to warto zorientować się, jakie gatunki kwitną obficie nawet do przymrozków. Przedstawiamy cztery rośliny, które będą cieszyć oko przez długi czas.

Niektóre gatunki roślin kwitną wyjątkowo długo, bo aż do jesieni, a nawet do pierwszych przymrozków. Zaliczamy do nich m.in. budleję Dawida, złotlin japoński, pięciornik krzewiasty i hortensję bukietową. Sprawdź cechy charakterystyczne tych krzewów oraz najważniejsze zasady pielęgnacyjne, dzięki którym ozdobią ogród na długi czas. 

Budleja Dawida. Krzew, który przyciąga motyle

Budleja Dawida, inaczej nazywana "motylim krzewem" to roślina, która osiąga 3 m, zarówno wysokości, jak i szerokości. Cechuje się łukowatymi pędami oraz lancetowatymi liśćmi o zielonej barwie z wierzchu, a szarej pod spodem. Jej kwiaty kwitną od lata do jesieni i są niewielkie, rurkowate, zebrane w gęste kwiatostany w kształcie stożka. Mogą mieć białą, fioletową, niebieską bądź różową barwę.

Ten krzew jest łatwy w uprawie, tolerancyjny na różne warunki i odporny na szkodniki. Najlepiej posadzić go w słonecznym stanowisku na przepuszczalnej ziemi, jednak zakwitnie nawet na suchej i słonej glebie. 

Złotlin japoński jest słońcem ogrodu w trakcie jesieni

Złotlin japoński mierzy od 1,5 do 2 m wysokości i cechuje się jasnozielonymi, podłużnymi i jajowatymi liśćmi oraz kwiatami o dużych kwiatostanach w kolorze żółtym lub pomarańczowymOkres ich kwitnienia wypada od maja do września

Temu krzewowi warto zapewnić słoneczne stanowisko, osłonięte od wiatru. Wiosną należy przycinać jego obumarłe pędy, a zimą okrywać korony, mimo że jest mrozoodporny. 

Pięciornik krzewiasty zachwyca swoimi kwiatami aż do przymrozków

Pięciornik krzewiasty to krzew o kulistym pokroju, osiągający do 1 m wysokości i szerokości. Ma owłosione oraz drobne liście, a także kwiaty o barwie białej, różowej, pomarańczowej lub czerwonej, kwitnące od czerwca aż do przymrozków

Ta roślina jest mrozoodporna, dobrze znosi suszą i może rosnąć na każdej, nawet ubogiej glebie. Najbardziej jednak preferuje przepuszczalną ziemię o kwaśnym lub obojętnym odczynie oraz słoneczne i półsłoneczne stanowisko.  

Hortensja bukietowa o wybarwiających się kwiatach

Hortensja bukietowa to krzew, zyskujący coraz większą popularność wśród ogrodników. Na szczególną uwagę zasługują jego kwiaty, które na początku są białe, a z czasem wybarwiają się, przyjmując różowe, czerwone czy zielone odcienieKwitną od maja do października. Inną cechą charakterystyczną tej rośliny są wyprostowane pędy oraz duże, błyszczące liście. 

Krzew hortensji wymaga słonecznego stanowiska, osłoniętego od wiatru oraz żyznej i próchniczej ziemi. Musimy też często go podlewać i nawozić, jak również okrywać na zimę. 

Zobacz też:

Ta roślina sprawdzi się lepiej niż wrzosy. Długo kwitnie i przyciąga motyle

Liście borówki amerykańskiej robią się czerwone? Musisz szybko działać

Wyhodujesz poziomki na balkonie. Trzymaj się tych zasad, a będą słodkie i smaczne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | sadzenie